Stránka o šľachtických rodoch
© Denis Pongrácz © Jozef Žiak - ISSN 1336-9040
Prihlasovacie meno: Heslo:
Menu
· Úvodná stránka
· Akcie
· Články
· Diskusia
· Historické veduty
· Informácie o rodoch
· Katalóg stránok
· Kontakt
· Mapy
· Mestá a obce
· Mortuáriá
· Obrazáreň
· Podpora stránky
· Registre
· Sídla šľachty
· Súpisy šľachty
· Zoznam zdrojov
Spriaznené stránky

Webmail
Náhodný obrázok z databázy

Diskusia



 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastavenieNastavenie   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 

degenerácia..........
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra -> Pripomienky a návrhy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
kasanicky
Generálmajor
Generálmajor


Zaregistrovaný od: 07. 02. 2006
Príspevky: 93


PríspevokZaslal: št júl 12, 2007 16:54    Predmet: Reakcia Odpovedať s citátom

Dobrý deň.

Každý kto nechápe isté nepohodlie, ktoré u niektorých ľudí spomienka na komunistický režim vyvolá by mal zájsť do knižnice a naštudovať si literatúru - dnes už jej nie je nedostatok - ktorá sa obdobiu 1948 - 1989 podrobne venuje.

Navrhujem prečítať si napr. autorov ako Jan Pešek, Robert Letz a pod. Vo vydavateľstve Michala Vaška Rudolfovi Dobiášovi vyšla kniha s názvom "Triedni nepriatelia". Okrem toho vrele odporúčam knihu "Štruktúry moci" resp. "Aktéri jednej éry 1948-1989". Sú to práce uznávaných historikov o ktorých odbornej kvalifikácii nie sú žiadne pochybnosti.

Okrem toho existuje už aj niečo také ako Zákon NR SR z 27.marca 1996 č.125/1996 Z.z. o nemorálnosti a protiprávnosti komunistického systému.

P.S.
A ten komu ešte niečo hovorí pojem "Akcia B" myslím že ani nič extra vysvetľovať netreba.

S úctou

Kasanický
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Jozef
Administrátor
Administrátor


Zaregistrovaný od: 01. 12. 2005
Príspevky: 1310
Bydlisko: Nemes Kosztolányi

PríspevokZaslal: št jún 14, 2007 19:17    Predmet: Odpovedať s citátom

martinw: hlavne ze si to obdobie pamatate Wink
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
martinw
Rotmajster
Rotmajster


Zaregistrovaný od: 01. 05. 2007
Príspevky: 68


PríspevokZaslal: št jún 14, 2007 19:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Viktor napísal:
Dobrý Deň prajem.

Pán Martin Wasserman. (Prepáčte, že práve ja odpovedám na vašu otázku, nebojte sa nie som proti Vám zaujatý, len to akosi stále vyjde na mňa.)
Vaša rodina asi bola uchránená od dlhých a zlých rúk týchto červených fanatikov. No Moja rodina a aj ďalších, tu prítomných Pánov im bola veľmi
proti srti. Tak sa im nehnusilo ubližovať a zneucťovať ,kradnúť, mučiť a dokonca aj zabýjať, ale to všetko si môžete prečítať v mnohých starších príspevkoch, a dokonca dozvedieť aj z kníh. A teraz to už viete, dúfam, že som uhasil Váš smäd, po tejto informácii.

Prajem príjemný deň.

S Úctou Viktor.


Neviem odkiaľ ste vzali ze moja rodina netrpela (i ked len malo). Práve naopak aj moja rodina trpela ale nie az tak strasne ako to tu prezentujete vy.
_________________
S pozdravom M. Wassermann
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Viktor
Čatár
Čatár


Zaregistrovaný od: 05. 12. 2006
Príspevky: 37
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: po jún 11, 2007 11:46    Predmet: Odpovedať s citátom

No a pre dotvorenie správnej atmosféry, je možno pustiť si nahrávku zavíjajúcich vlkov, a kebyže došlo k situácii, že si s generalisimom človek neporozumie, treba si riadne uhnúť. Laughing Potom už bude človek naladený na rovnakej frekvencii s obávanym sovietskym vodcom. Laughing

Prajem príjemný a vtipný zvyšok dňa.

S Úctou Viktor.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jozef
Administrátor
Administrátor


Zaregistrovaný od: 01. 12. 2005
Príspevky: 1310
Bydlisko: Nemes Kosztolányi

PríspevokZaslal: ne jún 10, 2007 20:06    Predmet: Odpovedať s citátom

I. nagy napísal:
Laughing mozno niektory citaju len Stalinove spisy.


Leninove su lepsie tych 30 zvazkov vydrzi na dlhe zimne vecery pri samovare
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
I. nagy
Major
Major


Zaregistrovaný od: 21. 08. 2006
Príspevky: 291


PríspevokZaslal: ne jún 10, 2007 20:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Viktor napísal:
a dokonca dozvedieť aj z kníh


Laughing mozno niektory citaju len Stalinove spisy.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Viktor
Čatár
Čatár


Zaregistrovaný od: 05. 12. 2006
Príspevky: 37
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: ne jún 10, 2007 18:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Dobrý Deň prajem.

Pán Martin Wasserman. (Prepáčte, že práve ja odpovedám na vašu otázku, nebojte sa nie som proti Vám zaujatý, len to akosi stále vyjde na mňa.)
Vaša rodina asi bola uchránená od dlhých a zlých rúk týchto červených fanatikov. No Moja rodina a aj ďalších, tu prítomných Pánov im bola veľmi
proti srti. Tak sa im nehnusilo ubližovať a zneucťovať ,kradnúť, mučiť a dokonca aj zabýjať, ale to všetko si môžete prečítať v mnohých starších príspevkoch, a dokonca dozvedieť aj z kníh. A teraz to už viete, dúfam, že som uhasil Váš smäd, po tejto informácii.

Prajem príjemný deň.

S Úctou Viktor.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
martinw
Rotmajster
Rotmajster


Zaregistrovaný od: 01. 05. 2007
Príspevky: 68


PríspevokZaslal: ne jún 10, 2007 13:42    Predmet: Odpovedať s citátom

kasanicky napísal:
A vy sa čudujete?Štyridsať rokov ľudí v tomto štáte komunisti učili báť sa pomaly aj vlastného tieňa.

S úctou


mozem sa spýtat preco tak nenávidite komunistov a vzdy tu o nich vypisujete. A ešte tu píšete (neviem presne ktora to je tema) ze vas kontroluju z ministerstiev?? Idea rad by som to vedel
_________________
S pozdravom M. Wassermann
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
ErdödyFerenc
Kapitán
Kapitán


Zaregistrovaný od: 22. 03. 2006
Príspevky: 157
Bydlisko: Nyitra

PríspevokZaslal: ne jún 10, 2007 12:31    Predmet: ... Odpovedať s citátom

Franz Josef Otto Robert Maria Anton Karl Max Heinrich Sixtus Xavier Felix René Ludwig Gaetano Pius Ignazius.

Ano, prosim. Ide o podstatnú chybu, ďakujem.
_________________
BIZALMAM AZ ŐSI ERÉNYBEN
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
Jozef
Administrátor
Administrátor


Zaregistrovaný od: 01. 12. 2005
Príspevky: 1310
Bydlisko: Nemes Kosztolányi

PríspevokZaslal: ne jún 10, 2007 1:08    Predmet: Odpovedať s citátom

len taka drobnost, meno ktore by mal v pripade zachovania RU malo koncit II. a nie I. (to len tak pre poriadok, nic v zlom) Wink
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
ErdödyFerenc
Kapitán
Kapitán


Zaregistrovaný od: 22. 03. 2006
Príspevky: 157
Bydlisko: Nyitra

PríspevokZaslal: ne jún 10, 2007 0:31    Predmet: bez názvu. Odpovedať s citátom

Hľadal som vhodný názov pre tento príspevok, no nenašiel som. Chcel som to uverejniť ako novú tému, nuž ale po dlhšej úvehe som sa rozhodol, že degenerácia je znovu tým najschodnejším názvom, k myšlienke, ktorú tuto predostieram.

A teda, že i dnes v časopisoch, novinách, i správach sme sa dozvedeli, že s veľkou pompou, že akási celebrita bola na akejsi párty, ďalšia je deprimovaná z odchodu priateľa, a tak ďalej, a tak ďalej. Všetko skutočne zaujímané témy hodné titulných strán.

Nuž čo svet nechcel, na Slovensko zavítal v tento, krásny slnečný deň, i jeden 94- ročný pán. I veru o tom bola správa písaná v denníku. Tak asi tri vety. Vôbec nevadí, že len tri vety. Veď jeho otec bol "len" blahorečený, bol panovník. A vďaka tomuto pánovi sme i v Európskej únii, vďaka tomuto pánovi sa pochoval socializmus / u nás aspoň naoko /.

Znovu som pochopil, a hlavne presvedčil sa o stave kultúrnosti krajiny v ktorej žijem. Nečudo, keď sa jednotlivec po prvý krát ocitne za hranicami, len "papuľu otvára" a všetkému sa čuduje. To, čo sú inde stáročne dodržiavané tradície, u nás už ani stopy niet. Slovo už neplatí, a slušnosť, to už ani v slovníku cudzích slov nenájdete.

Teda, česť vínimkám, autoritám a pár jednotlivcov, ktorí sa snažia, aspoň čoto uchovať pre budúce /de?/generácie.

Pri návšteve múzea som sa dozvedel, že tá trieda darmožráčov / šľachta/ zakazovala služobníctvu pojedať cukor, lebo bol vzácny. Toľká nespravodlivosť. Samozrejme, že keď dnes je niekto zamestnaný, trebárs ako automechanik, tak si domov môže odniesť celé auto i keď je cudzie.

...vrátim sa ale k veci.

Skoro som zabudol na toho 94 ročného pána.

Prišiel. Cíti, že i toto je jeho domovina. Tak bol vychovaný. Necíti nenávisť, rozsieva lásku, ľudskosť, múdrosť. Toto sú hodnoty, ktoré sú u nás zakopané. A tí, ktorí tieto hodnoty radi by kriesili budú musieť veeeeeeľmi hlboko kopať aby ich vôbec našli.

Boh ochraňuj Jeho cisársko kráľovské Veličenstvo Otta -Franza Josefa I.
_________________
BIZALMAM AZ ŐSI ERÉNYBEN
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
kasanicky
Generálmajor
Generálmajor


Zaregistrovaný od: 07. 02. 2006
Príspevky: 93


PríspevokZaslal: st jún 06, 2007 10:33    Predmet: Odpovedať s citátom

A vy sa čudujete?Štyridsať rokov ľudí v tomto štáte komunisti učili báť sa pomaly aj vlastného tieňa.

S úctou
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
richard zelenay
SPONZOR
SPONZOR


Zaregistrovaný od: 27. 02. 2007
Príspevky: 361


PríspevokZaslal: st marec 21, 2007 10:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Tiež mám ten názor ak sa niekto sprepáčením hanbí za svoje ctené meno
a má potrebu sa ukrývať za všakovaké značky nieje to na mieste.Robia to len nezrelí puberťáci z recesie a ľudia nízkej uvedomelostnej úrovne.
Taktiež len môj osobný názor.

S pozdravom Richard Zelenay
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Konstantin
Kapitán
Kapitán


Zaregistrovaný od: 26. 03. 2006
Príspevky: 189


PríspevokZaslal: pia december 29, 2006 13:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Donnerwetter, musime sa bavit ausgerechnet o netvoroch? Slachticky patent toho krizenca ci co to bolo, nebol predlozeny.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ErdödyFerenc
Kapitán
Kapitán


Zaregistrovaný od: 22. 03. 2006
Príspevky: 157
Bydlisko: Nyitra

PríspevokZaslal: ut december 26, 2006 23:00    Predmet: ... Odpovedať s citátom

...a keby len na Lenina !?
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
Jozef
Administrátor
Administrátor


Zaregistrovaný od: 01. 12. 2005
Príspevky: 1310
Bydlisko: Nemes Kosztolányi

PríspevokZaslal: ut december 26, 2006 22:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Pani, zabudli ste na Lenina. . . . Aj on zdedil po svojom otcovi slachticky titul. Wink
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
Rasto
Člen Klubu Nobilium
Člen Klubu Nobilium


Zaregistrovaný od: 20. 05. 2006
Príspevky: 79
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: st december 20, 2006 2:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Béla Kun (Cohan, Cohn) sa narodil v rumunsku, bol synom židovského notára a matky maďarskej kalvínky. Niektorý maďari tvrdia že mohla byť aj slovenka aj keď to nie je pravdepodobné kôli tomu vierovyznaniu. Voči náboženstvu mal odpor a jediný dôvod prečo študoval na kalvínskej škole bol preto aby sa uplatnil a neupokazovalo sa na jeho pôvod zo strany otca. Teda nie slovenský šlachtic ale maďarský komunista ktorý by pravdepodobne odvisol pri početných čistkách v rusku ale mal to "štastie" že kariéru komunistu rozvinul vo vezení a prepracoval sa nahor.
_________________
Viribus Unitis
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Konstantin
Kapitán
Kapitán


Zaregistrovaný od: 26. 03. 2006
Príspevky: 189


PríspevokZaslal: ut december 19, 2006 16:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Vie sa o tom Ben Kunovi. Jeho diagnoza by znela najskor na maniakalnu paranoju. Ze bol aj zeman, som nevedel. Hmm, pokial by ho nadalej chcel niekto napodobnovat...tak potom kava a pistole na svitani...alebo kordy, mne je to jedno...
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jano
Kadet
Kadet


Zaregistrovaný od: 02. 03. 2006
Príspevky: 81
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: po december 18, 2006 23:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Páni, nedá mi Vám trochu občerstviť pamäť. Zeman Kún Béla bol prvý kto na územie Horného Uhorska dovliekol to červené svinstvo.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Konstantin
Kapitán
Kapitán


Zaregistrovaný od: 26. 03. 2006
Príspevky: 189


PríspevokZaslal: st december 13, 2006 11:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Tu pritomnym urodzenym panom tolko:
vlastny tien sa neda preskocit. Ze bol niekto v tom komunistickom spolku nie je nahoda ale selektivny vyber. Ja osobne sa preto strasne najezim, ked niekto taky ide okolo. Na druhu stranu uz som tu raz povedal, ze socializmus bol epizoda v dejinach, neporovnatelne kratsia ako trvanie slachty. Tolko o cervenych.
Ku krycim, resp.prihlasovacim menam podotykam, ze kym nie som v klube Nobilium, nechcel som sa predstavovat plnym menom, trochu skromnosti nezaskodi.
V plnej ucte Konstantin Selecky, de genere Szentgyorgyi.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra -> Pripomienky a návrhy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
     
 
© Denis Pongrácz         © Jozef Žiak          ISSN 1336-9040
Stránka je optimalizovaná na rozlíšenie 1024x768
www.slachta.com   2005-2012