Stránka o šľachtických rodoch
© Denis Pongrácz © Jozef Žiak - ISSN 1336-9040
Prihlasovacie meno: Heslo:
Menu
· Úvodná stránka
· Akcie
· Články
· Diskusia
· Historické veduty
· Informácie o rodoch
· Katalóg stránok
· Kontakt
· Mapy
· Mestá a obce
· Mortuáriá
· Obrazáreň
· Podpora stránky
· Registre
· Sídla šľachty
· Súpisy šľachty
· Zoznam zdrojov
Spriaznené stránky

Webmail
Náhodný obrázok z databázy

Diskusia



 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastavenieNastavenie   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 

Obnovme monarchiu
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší
 
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra -> História
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
roman.blasko
SPONZOR
SPONZOR


Zaregistrovaný od: 13. 06. 2007
Príspevky: 267
Bydlisko: Kráľovce 149

PríspevokZaslal: pia október 26, 2007 13:00    Predmet: a este dodám... Odpovedať s citátom

monarchia sa vyvinula prirodzene, autorita panovníka vzdy dávala monarchii stabilitu. a dnes? všetci z histórie dobre vieme, ako bola zo zahraničia prirpavovaná skaza monarchie. A ako vznikla republika československá na Slovensku.

a na záver? Tie krásne slová starodávnej hymny....

In Verbannung, fern den Landen
Weilst Du, Hoffnung Österreichs.
Otto, treu in festen Banden
Steh'n zu Dir wir felsengleich.
Dir, mein Kaiser, sei beschieden
Alter Ruhm und neues Glück!
|: Bring den Völkern endlich Frieden,
Kehr zur Heimat bald zurück!Neutral
_________________
Roman Blaško
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
roman.blasko
SPONZOR
SPONZOR


Zaregistrovaný od: 13. 06. 2007
Príspevky: 267
Bydlisko: Kráľovce 149

PríspevokZaslal: pia október 26, 2007 12:46    Predmet: ad pán Domonkos Odpovedať s citátom

...Ostro sledovaná stránka...

nuž, čo dodať... môže byť.

Ale skláňam sa pred takými ľuďmi, ako sú pán Mariassy, a pán Pongracz, a pred mnohými inými slachticmi.

Zazneli tu uz mnohé názory-v dnešnej dobe by sa dalo povedať extrémne- či už to bol názor, že konečne by mohol byť kráľom konečne Uhor, a či že zase budeme pod nadvládou maďarov... zaváňajúci zbytočnou maďarofóbiou...

Monarchia a monarcha...
... ako ste tu drahí páni písali... dnes veru nie je vhodná doba na monarchiu. Dnes je najvyhovujúcejším systémom demokracia. Takmer pre každého...
Najma však pre isté skupiny ľudí...

Je mi jasné, že moc korumpuje... ale moc v demokracii i hrozne kazí charakter. Avšak česť výnimkám. Sú ľudia, ktorí majú istú zverenú moc, a sú pritom pokorní- pár ich poznám i osobne.

Či monarchiu, alebo demokraciu? Pre mňa je odpoveď jasná. Ja som za monarchiu. či ma bude za to niekto odsudzovať alebo na mňa striehnuť v zákutiach internetu či sledovať na ulici... majú možnosť. Som monarchista, a cverim, že monarchia zanikla protizakonne.
_________________
Roman Blaško
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Denis
Administrátor
Administrátor


Zaregistrovaný od: 12. 12. 2005
Príspevky: 785
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: št október 25, 2007 20:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslim si ze monarchia je rovnako ako demokracia o ludoch. Aka je elita taka je aj spolocnost, a je jedno ci ma krala alebo prezidenta. Obcania Slovenska maju tiez svoje elity Very Happy sedia v parlamente a Grassalkovicsovom palaci. Obavam sa ze potrebujeme tak 100 rokov az nove elity dospeju k tomu co je dobra a slusna spolocnost. Ergo- aj keby sme nasli mudreho a poctiveho krala nebudeme mat tych ostatnych- takich ako on, co by sedeli v tom parlamente Wink
A to je ten priekak.....

Este jeden moj postreh, myslim ze casto sa tu ludia schovavaju za krasne slova, vety a suvetia o monarchii. Nevedia vsak ponuknut viac ako to, stale iba bla bla bla, ale nic konkretne, ziadne vizie, iba kritika Wink
_________________
Kone a serm su mojou celozivotnou laskou.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
richard zelenay
SPONZOR
SPONZOR


Zaregistrovaný od: 27. 02. 2007
Príspevky: 361


PríspevokZaslal: št október 25, 2007 19:22    Predmet: Odpovedať s citátom

pán Erdody,

ÁNO.(prvá časť)
...dúfam že nie...(druhá časť)

tretia časť-smutné.

štvrtá časť výstižné.
_________________
S úctou a pozdravom Richard Zelenay
(Zelenayskológ, Ocskayskológ a rody príbuzné)
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
martinw
Rotmajster
Rotmajster


Zaregistrovaný od: 01. 05. 2007
Príspevky: 68


PríspevokZaslal: št október 25, 2007 16:38    Predmet: monarchia Odpovedať s citátom

Ako dobre viete urcite sa monarchia neobnoví.

A Neviem kto by sa stal panovníkom.

Zase by sme boli pod Madarmi a ich utlacanim.
_________________
S pozdravom M. Wassermann
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
ErdödyFerenc
Kapitán
Kapitán


Zaregistrovaný od: 22. 03. 2006
Príspevky: 157
Bydlisko: Nyitra

PríspevokZaslal: št október 25, 2007 14:47    Predmet: ... Odpovedať s citátom

Nuž páni, páni !!!


Veľmi dobre vieme, že politika tak ako dávno, tak i dnes je panským huncútstvom. Za mojim skromným názorom v nižšieuvedenom príspevku, poslednú a veľmi dobre zrizumiteľnú bodku dal Vysokovážený pán Domonkos.

Treba si uvedomiť, že úloha šľachty dnes je úplne, ale úplne iná ako obnova monarchie.

Nuž a ako pán Blasko napísal, že šľachta ešte nedohrala svoju poslednú úlohu...

...veru nedohrala !!! ( kultúrnu )


A čo sa tej kultúry týka, aký divák taká televízia, bulvár, či program...

...človek bez Boha je človekom bez úcty, skromnosti, bez prírody, o ostatnom už ani viac hádam netreba.


s úctou Erdődy jun.
_________________
BIZALMAM AZ ŐSI ERÉNYBEN
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
roman.blasko
SPONZOR
SPONZOR


Zaregistrovaný od: 13. 06. 2007
Príspevky: 267
Bydlisko: Kráľovce 149

PríspevokZaslal: št október 25, 2007 8:28    Predmet: ad p. R. Zelenay Odpovedať s citátom

Uplne s Vami suhlasim.

Idete v autobuse a nič ine nepočujete, len o Superstar a roznych reality show... proste bahno.

Človek musí skutočne hľadať hodnotné programy...

Išiel raz jeden dokument zo 60.tych rokov... o starých ľuďoch na lazoch a o bačoch- v tých časoch to už boli starkí po osemdesiatke.

A jeden bača už po osemdesiatke sa vyjadril, že nepozerá televízor, lebo nemá elektriku. a že načo že by mu i bola... spať chodí keď príde tma, vstáva s rannými zore...

a že bol v prvej vojne... a Elizabeta že bola veľmo dobrá kráľovná...

Pravdaže myslel Alžbetu Bavorskú, manželku J.E. Františka Jozefa I.

Zaujímavý názor jednoduchého človeka. Možno preto ten dokument ležal 30 rokov zavretý v archívoch....
_________________
Roman Blaško
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
richard zelenay
SPONZOR
SPONZOR


Zaregistrovaný od: 27. 02. 2007
Príspevky: 361


PríspevokZaslal: št október 25, 2007 8:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Zaujala ma otázka p.Jozefa,
Vymyslieť optymálny systém vyhovujúci všetkým. To nikdy nešlo ani v histórii nehovoriac o dnešku alebo budúcnosti.
Predsa len jeden spôsob by bol. Very Happy
Zrušil by som televíziu,rozhlas a noviny a viete si predstaviť koľko ľudí by nevedelo čo zo sebou a kam sa podieťVery Happy.(Pre vysvetlenie nemám na mysli potlačiť u nikoho demoktatické právo na informácie.Bože chráň)Ale bolo by zaujímavé sledovať kam by sa ľudstvo uberalo.Veď dnešný ľudia a mládež sú otrokmi modernej techniky nehovoriac o závislosti na tejto technike a radšej prijímajú názor iných v týchto médiách ako porozmýšľať čo by mohli sami a čo je pre nich vhodné a dobré.
Stále viac sa nechávajú akosi samoregulovať.
Chcel som tým povedať ,že pokiaľ sa budú takýmito prostriedkami upravovať ,narábať a ovplyvňovať masy ľudí tažko už či šľachta či ktokoľvek iný kdekoľvek na svete by to myslel akokoľvek dobre sú ľudia čo majú schopnosť zmeniť veci pre niečo iné alebo svoj vlasntý prospech.
_________________
S úctou a pozdravom Richard Zelenay
(Zelenayskológ, Ocskayskológ a rody príbuzné)
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
domonkos
Desiatnik
Desiatnik


Zaregistrovaný od: 28. 03. 2006
Príspevky: 22
Bydlisko: lipová 67-30 piestany

PríspevokZaslal: št október 25, 2007 8:07    Predmet: Obnovme monarchiu re Odpovedať s citátom

Páni,

táto téma je nebezpečnejšia,ako nášľapná mína.Snahy o zmenu spoločensko-politického systému smrdia kriminálom.Zbytočne blúznite,vráťte sa na zem.Tí,čo ma poznajú,vedia,že hovorím proti sebe,ale realita je taká.
Stránka je ostro sledovaná,nenahrávajte neprajníkom a provokatérom
na smeč.
Verte,myslím to úprimne.S pozdravom

Domonkos
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
roman.blasko
SPONZOR
SPONZOR


Zaregistrovaný od: 13. 06. 2007
Príspevky: 267
Bydlisko: Kráľovce 149

PríspevokZaslal: št október 25, 2007 7:50    Predmet: Ad ErdödyFerenc Odpovedať s citátom

Vážený pán ErdödyFerenc.

Plne s vami súhlasím vo všetkom, čo ste napísali.

Hmmm... a kriesiť monarchiu slovenskú- takú skutočne ani ja nepoznám- snáď len Nitrianske kniežatstvo, ktoré zaniklo súčasne s Veľkomoravskou ríšou.

Monarchia- ak- tak naša stará dobrá monarchia- s Cisárom pánom.

Alebo- niečo univerzálnejšie- Svätá ríša rímska...

Viete čo je zaujímavé- všade prebieha globalizácia a unifikácia- noriem, zákonov, jazykov... atď.
A pri tejto veci- nevie sa clovek dohodnut.

Všimnite si západné krajiny, kde si šľachtu dodnes vážia- Rakúsko, Nemecko, ostatné krajiny...
Myslím, že šľachta ešte zďaleka nedohrala svoju dejinnu rolu- že ešte príde jej vrcholné dejstvo.
_________________
Roman Blaško
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Fekete de Galantha
Vojak
Vojak


Zaregistrovaný od: 02. 10. 2007
Príspevky: 11
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: st október 24, 2007 23:07    Predmet: Re: ... Odpovedať s citátom

Plne s Vami súhlasím pán Erdődy.
_________________
Fekete
barofekete@zoznam.sk
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
ErdödyFerenc
Kapitán
Kapitán


Zaregistrovaný od: 22. 03. 2006
Príspevky: 157
Bydlisko: Nyitra

PríspevokZaslal: st október 24, 2007 22:54    Predmet: ... Odpovedať s citátom

Ctení diskutujúci.

V dnešnej dobe, ktorú nijako mimoriadne opisovať netreba, je smutnejšie, ba až zarážajúce tak pre šľachtica ako i pre slušného človeka to, čo dnes snáď už mnohí ani nepoznajú.

Nie slová, ale podstata slov ako - slušnosť, zdvorilosť, čestnosť, a hlavne o "súsloví", že slovo robí človeka človekom, už niet chýru ani slychu.

Myslým, že toto, a celková súčasná kultúra /ne/správania sa spoločnosti je bahnom, ktoré už ani nemá svoje pomenovanie.

Toto je dôležité pripomínať si, a snažiť o odraz z bahna, ktoré ešte ani zďaleka nedosiahlo úplného dna svojho, a nie tu kriesiť pomyselnú monarchiu " Slovenskú"...

..takú ináč nepoznám.

Nuž a za Cisára pána i život položím...


s úctou

Erdődy jun.
_________________
BIZALMAM AZ ŐSI ERÉNYBEN
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
Fekete de Galantha
Vojak
Vojak


Zaregistrovaný od: 02. 10. 2007
Príspevky: 11
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: st október 24, 2007 22:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Ľudia bez šľachtického pôvodu túto tému, a vôbec celý zmysel prečo by mala byť obnovená monarchia aj tak nikdy nepochopia.
_________________
Fekete
barofekete@zoznam.sk
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
roman.blasko
SPONZOR
SPONZOR


Zaregistrovaný od: 13. 06. 2007
Príspevky: 267
Bydlisko: Kráľovce 149

PríspevokZaslal: st október 24, 2007 16:22    Predmet: Ad monarchia Odpovedať s citátom

tuto temu som nahodil aj preto, lebo som ocakaval burlivu diskusiu- pretoze len z burlivej diskusie moze nieco vzniknut. nieco, o com sa diskutuje, je stale v povedomi ludi...

nájst ideálny systém pre ludí- spoločnosť...

Mám pocit, že ak sa urýchlene nenajde nejaký nový, tak nám demokracia prerastie do "vlády nadnárodných obchodných korporácií". Ale bude to už iné, ako boli mestá "Hansy" v minulých storočiach. dnešné korporácie nehľadia na ľudí...

Veľa vecí sa zmenilo... ale... úloha panovníka, tak ako ju načrtol Karol Veľký- má niečo do seba. A treba spomenúť i pozitívne veci, ktoré uvádza sv. Augustín v "de civitate Dei"...

Panovník má byť ochrancom ľudu. Mnohé volebné deklarácie i sluby pri obradoch o tom svedčia- pri korunovácii slubujú poddaní vernosť, ale panovník slubuje ochranu a pomoc všetkým svojim poddaným...
a nemyslím tým poddaných- ako poddanstvo...
_________________
Roman Blaško
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
BibraX
Generálmajor
Generálmajor


Zaregistrovaný od: 17. 12. 2005
Príspevky: 44


PríspevokZaslal: st október 24, 2007 15:24    Predmet: Re: ad p. BibraX Odpovedať s citátom

roman.blasko napísal:
Wink no povedze ine: jeden predstavitel statu, ktory by reprezentoval slovensko pocas dlhsieho obdobia- nie kazde 4 roky voleny prezident- a mal by taku ulohu ako zadefinoval ulohu "ministra" Karol Veľký- resp. v tom duchu...

Dalej.. nie parlament zložený z členov strán, ale z poslancov za jednotlivé kraje a okresy.

Dalej- nie centralizmus v danovom systéme- zachovat iba minimum dani pre centralnu vladu- a podporil ŽUPY- VUC. Presunuť viac pravomoci na Kraje- VUC- cka- župy...

Decentralizovat systém vlády a ponechať vláde vyššiu právomoc len v oblasti zahraničnej politiky, obrany, financií a vnútorných záležitostí vlády SR.

Dať "panovníkovi"- prezidentovi právo veta na vládne zákony a návrhy, opatrenia, ako aj opatrenia a nariadenia žúp a Vúc.

Panovníka- prezidenta- situovať do pôvodnej jeho úlohy- Otca a ochrancu vlasti.

Kto je proti, nech zdvihne ruku.... alebo hlas.


K prvemu odstavcu: Ak by mal niekto MOC v rukach dlhsie obdobie ako mu umozni jeho mandat je takmer iste, ze to zneuzije v este vacsie posilnenie svojej moci. Takmer vo vsetkych monarchiach (vylucujem kniezatstva) nema monarcha absolutnu moc. Postava niekoho kto by len reprezentoval Slovensko je trosku viac komicke, nakolko by islo o funkciu statneho maskota. Dnesny prezident ma aspon trosku silnejsiu poziciu aj ked nema taku moc ako v niektorych inych statoch (v Ceskoslovensku to bolo hlavne za Masaryka a Benesa)


Dalej.. nie parlament zložený z členov strán, ale z poslancov za jednotlivé kraje a okresy. - ano ale to nie je myslim si vysadou monarchie. To ze podobny system tu bol pocas monarchie je ok. V Cechach to funguje aj bez monarchie. U nas tuto ulohu maju plnit VUC

-v podstate ku kazdemu odstavcu co ste uviedli je mozne vyslovit suhlas.

Az na: "Panovníka- prezidenta- situovať do pôvodnej jeho úlohy- Otca a ochrancu vlasti." Toto trosku zavana nedotknutelnostou a nebezpecenstvom. Nieco podobne tu bolo v minulosti. Zakon na ochranu republiky a zaroven aj prezidenta a strany atd. Uvadzam to preto, lebo pozicia "Otca a ochrancu vlasti" byva chranena zakonom. Inak by opat islo len o komicku postavu. Neviem si v sucasnosti predstavit takmer nikoho kto by plnil tuto funkciu.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
BibraX
Generálmajor
Generálmajor


Zaregistrovaný od: 17. 12. 2005
Príspevky: 44


PríspevokZaslal: st október 24, 2007 15:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Fekete de Galantha napísal:
Ja si myslím, že každý správny šľachtic by sa mal snažiť o to, aby sa znovu obnovila monarchia.


A dovod? Nech je monarchia akakolvek, len aby bola? Ak je monarchia horsie zriadenie ako sucasne, pojdeme spat, len aby bola monarchia? Chyba mi nejaky dovod, preco by to tak malo byt? To ak niekto je rodom napr. po komunistoch musi chciet automaticky bolsevicku diktaturu, alebo inu formu komunistickej moci?
Kazdy spravny slachtic ma sa snazit aby pre spolocnost, v ktorej zije bol prospesny a ak si zaklada na svojich korenoch, rode a predkoch je to pre neho samozrejme.
Zaujimal by ma vas nazor v com by ta monarchia bola lepsia pre 5 milionov obyvatelov tohto statu? Cim by bola lepsia ako sucasna europska demokracia?
A ked uz monarchia, kto by bol opravneny zvolit hlavu statu (monarchie) - "krala", ktory by bol hlavou vsetkych obyvatelov Slovenska? Volili by ho len "vyvoleni" - slachta, alebo ako prezidenta vsetci obyvatelia? Ak slachta, tak co ostatni ludia? Budu mlcat a sakat co povie ista skupina ludi????? Uznajte sami, ze toto je viac ako hlupa teoria. A rovnako hlupa je predstava, ze krala by zvolili obyvatelia vo volbach alebo v com? Alebo by za krala vyhlasil papez????? Na Slovensku neziju len katolici.....
Obavam sa, ze proti monarchii je toho ovela viac. A mam pri podobnych teoriach pocit, ze predstava istej vyvolenosti a "nepriamej " nadradenosti nad inymi u niektorych vitazi nad ostatnym.
Myslim si, ze ak niekto napise ANO pre Monarchiu mal by napisat preco. Lebo vyjadrenie: "Ja si myslím, že každý správny šľachtic by sa mal snažiť o to, aby sa znovu obnovila monarchia." je viac ako prazdna a nic nehovoriaca veta, ktora o dovodoch nehovori NIC. Len konstatuje osobny pocit bez akehokolvek zdovodnenia.

Proti monarchii hovori okrem ineho CAS. Vacsinou co som pocul o monarchii a volania pre monarchiu, islo vacsinou o nostalgicke spomienky za casmi, ktore boli a uz davno nie su. Casto sa v tychto vykrikoch uvadza obdobie 19. az zac. 20.stor.
No a dalsia a posledna vec, nepride vam tak trosku volanie po monarchii v 21.storoci ako nieco muzealne na co sa ma spominat a o com sa ma pisat a citat? Ale prebudzat faraonov, cisarov, chanov, kralov...

Vratim sa ale na zaciatok. Nad tym, ze potomkovia slachty, by v monarchii sa mali lepsie netreba polemizovat, ale hadam len nejde o blaho niekolkych stoviek ci tisicov ludi. Otazka ostava: "V COM BY BOLA MONARCHIA LEPSIA pre obyvatelov Slovenska AKO SUCASNA DEMOKRACIA???"
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Schwerzell
Major
Major


Zaregistrovaný od: 06. 03. 2006
Príspevky: 249
Bydlisko: Schweiz

PríspevokZaslal: st október 24, 2007 15:03    Predmet: Odpovedať s citátom

pan Blasko to je vsetko pekne co ste napisali a da sa s tym celkom suhlasit..ale..co s tym dalej...ako presvedcit verejnost? to je velmi dlha a stratiplna cesta..a nie s celkom pozitivne ocakavanym zaverom....


mimochodom....preco je tato cast fora v historii?..zeby metafora? Cool Shocked
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Fekete de Galantha
Vojak
Vojak


Zaregistrovaný od: 02. 10. 2007
Príspevky: 11
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: ut október 23, 2007 20:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja si myslím, že každý správny šľachtic by sa mal snažiť o to, aby sa znovu obnovila monarchia.
_________________
Fekete
barofekete@zoznam.sk
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
roman.blasko
SPONZOR
SPONZOR


Zaregistrovaný od: 13. 06. 2007
Príspevky: 267
Bydlisko: Kráľovce 149

PríspevokZaslal: ut október 23, 2007 17:54    Predmet: ad p. BibraX Odpovedať s citátom

Wink no povedze ine: jeden predstavitel statu, ktory by reprezentoval slovensko pocas dlhsieho obdobia- nie kazde 4 roky voleny prezident- a mal by taku ulohu ako zadefinoval ulohu "ministra" Karol Veľký- resp. v tom duchu...

Dalej.. nie parlament zložený z členov strán, ale z poslancov za jednotlivé kraje a okresy.

Dalej- nie centralizmus v danovom systéme- zachovat iba minimum dani pre centralnu vladu- a podporil ŽUPY- VUC. Presunuť viac pravomoci na Kraje- VUC- cka- župy...

Decentralizovat systém vlády a ponechať vláde vyššiu právomoc len v oblasti zahraničnej politiky, obrany, financií a vnútorných záležitostí vlády SR.

Dať "panovníkovi"- prezidentovi právo veta na vládne zákony a návrhy, opatrenia, ako aj opatrenia a nariadenia žúp a Vúc.

Panovníka- prezidenta- situovať do pôvodnej jeho úlohy- Otca a ochrancu vlasti.

Kto je proti, nech zdvihne ruku.... alebo hlas.
_________________
Roman Blaško
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Viktor
Čatár
Čatár


Zaregistrovaný od: 05. 12. 2006
Príspevky: 37
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: ut október 23, 2007 12:13    Predmet: Odpovedať s citátom

BibraX napísal:
Hovorme o tom čo lepšie by mohla priniesť monarchia, v čom lepšia je demokracia.


Ja sa na to pozerám z môjho hľadiska, hľadiska slušného človeka, potomka šľachty. A usudzujem, že ak by národy boli vedené takýmito ľuďmi [ nevyvyšujem sa, ani nechcem ísť niekomu vládnuť, nemám takéto ambície...dávam len príklad. 94% navštevovateľov tejto stránky je takisto slušných, vysoko inteligentných, sčítaných a priamych( Sú to potomkovia šľachty...)]boli by vedení lepšie a spravodlivejšie. Pozrite sa na našu vládu, na potomkov proletariátu... a posúďte sami.
(Znova, môj subjektívny názor...)
Prajem Vám príjemný zvyšok dňa.

S úctou Viktor.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra -> História Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší
Strana 7 z 8

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
     
 
© Denis Pongrácz         © Jozef Žiak          ISSN 1336-9040
Stránka je optimalizovaná na rozlíšenie 1024x768
www.slachta.com   2005-2012