Stránka o šľachtických rodoch
© Denis Pongrácz © Jozef Žiak - ISSN 1336-9040
Prihlasovacie meno: Heslo:
Menu
· Úvodná stránka
· Akcie
· Články
· Diskusia
· Historické veduty
· Informácie o rodoch
· Katalóg stránok
· Kontakt
· Mapy
· Mestá a obce
· Mortuáriá
· Obrazáreň
· Podpora stránky
· Registre
· Sídla šľachty
· Súpisy šľachty
· Zoznam zdrojov
Spriaznené stránky

Webmail
Náhodný obrázok z databázy

Diskusia



 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastavenieNastavenie   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 

CLANKY

 
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra -> Pripomienky a návrhy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
roman.blasko
SPONZOR
SPONZOR


Zaregistrovaný od: 13. 06. 2007
Príspevky: 267
Bydlisko: Kráľovce 149

PríspevokZaslal: št december 22, 2011 11:39    Predmet: moja adresa: Odpovedať s citátom

roman2805@szm.sk
_________________
Roman Blaško
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
roman.blasko
SPONZOR
SPONZOR


Zaregistrovaný od: 13. 06. 2007
Príspevky: 267
Bydlisko: Kráľovce 149

PríspevokZaslal: št december 22, 2011 11:38    Predmet: dobry den Odpovedať s citátom

Ja mam domnienky ze kriziaci tiahli vo viacerych vlnach najma z Polska- vychodneho Pruska, cez Spis a Kosice, v Kosiciach bol v tej dobe vytvoreny Hospic, predpokladam prioritne pre kriziakov, nakolko domaceho obyvatestva bolo pomenej, a ked bolo, viac sa sustredovalo na dnesnom vidieku...
_________________
Roman Blaško
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Konstantin
Kapitán
Kapitán


Zaregistrovaný od: 26. 03. 2006
Príspevky: 189


PríspevokZaslal: po december 19, 2011 12:26    Predmet: Pre pana Blaska Odpovedať s citátom

Vazeny pane, ked mi poslete do posty svoju domovsku adresu, poslem Vam obratom nieco malo o kriziackych vypravach. Na papieri. Len mi prosim oznamte tu na stranke ze ste mi poslali mail. Tuto toto este akosi otvorim, ale na otvorenie posty potrebujem kohosi. Tak pod desat rokov.
Mam dojem, ze kriziacke vypravy cez dnesne Slovensko nesli, tykaju sa tohto uzemia len nepriamo.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roman.blasko
SPONZOR
SPONZOR


Zaregistrovaný od: 13. 06. 2007
Príspevky: 267
Bydlisko: Kráľovce 149

PríspevokZaslal: pia december 16, 2011 23:16    Predmet: Dobry vecer... teda uz pomaly neskora noc... :-)) Odpovedať s citátom

nejake pramene clovek najde... mam kontakt na jednu z velkych benediktinskych kniznic, ale knihy cca od 1867 roku po 1913 su velmi tendencne pisane... Kazdopadne najst nieco co by sa dalo nazvat faktom je velmi obtiazne... vacsinou su to domnienky a predpoklady, ale s tymi seriozna historia nepracuje...
_________________
Roman Blaško
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Konstantin
Kapitán
Kapitán


Zaregistrovaný od: 26. 03. 2006
Príspevky: 189


PríspevokZaslal: pia december 16, 2011 12:10    Predmet: Pre pana Blaska Odpovedať s citátom

Pardon nie Blazko ale Blasko. A este cosi, pytali ste nejake pramene. Skuste zadat do vyhladavaca slova Putzger historischer Weltatlas. Vyslo ale v 60. rokoch. Ak najdete daky antikvariat, dajte si to poslat. Hranice su otvorene, fantazia.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Konstantin
Kapitán
Kapitán


Zaregistrovaný od: 26. 03. 2006
Príspevky: 189


PríspevokZaslal: pia december 16, 2011 12:06    Predmet: Pre pana Romana Blazka Odpovedať s citátom

Vazeny pane, zaujali ste ma ze pisete o vychodnom Slovensku. Ide o to, ze ja som s prekvapenim zistil, ze velmi stara cast majho rodokmena, geneticky prichadza odtial a z okolia. Este presnejsie, pri pohlade na mapu, pochadzam z udolia rieky Tisa, to je koliska nasho rodu v ramci Europy. Dnes je to rozrezane medzi styri staty, ale to je umelina. Ved predsa Podkarpatska Rus, Sedmohradsko, vychodne Slovensko a udolie Tisy az po jej ustie do Dunaja, to je jeden prirodzeny region, dodnes je to citit a vidiet na ludskom obyvatelstve. Odtial vsadial mam predkov. To udolie a okolie mozem prirovnat velkostou a vyznamom ku rieke Loira vo Francii. Tiez som z nemeckych pramenov zistil, ze Siebenburgen osidlili po Keltoch Germani, ze ta kotlina bola plnohodnotna sucast Rimskej rise, ba aj udolie Tisy az po Bodrog. Okolo hranic mali Limes Romanus, za cisara Augustusa, na prelome letopoctu. Co je ma po Dunaji aj s celym Aquincom, ja som odtamad! To sa clovek musi dozvediet od Nemcov? Najnovsie tam Madari robia vykopavky. Oni sa pritom nehadaju ze tu boli od stvorenia sveta, ako niekto. Zato mozem s mohutnou pravdepodobnostou predpokladat, ze moji vtedajsi predkovia boli v kontakte s Rimanmi. A s hornatou castou dnesneho Slovenska nemam povodom nic spolocne. Nemecky Theiss, latinsky Tisia, madarsky Tisza. Skuste sa pozriet na svoj rodokmen tymito ocami, prosim.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roman.blasko
SPONZOR
SPONZOR


Zaregistrovaný od: 13. 06. 2007
Príspevky: 267
Bydlisko: Kráľovce 149

PríspevokZaslal: ut júl 01, 2008 14:56    Predmet: ad p. Jozef... Odpovedať s citátom

len k tym clankom... ci by ste mi nevedeli poradit... spracu vavam tematiku u horskej slachty a kriziackych vyprav... s ohladom na Vychodne slovensko...ale je strasne malo slovenskych pramenov... vedeli by ste mi nieco poradit?

Dakujem

Roman Blasko
_________________
Roman Blaško
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
palo
Generálmajor
Generálmajor


Zaregistrovaný od: 08. 03. 2006
Príspevky: 151
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: po jún 09, 2008 19:28    Predmet: Odpovedať s citátom

saq ale tie mosis poutiiiiiiirat, inac samje machule pred ocaaami budzes vidzec
_________________
s hlbokou úctou
Palo
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
Jozef
Administrátor
Administrátor


Zaregistrovaný od: 01. 12. 2005
Príspevky: 1310
Bydlisko: Nemes Kosztolányi

PríspevokZaslal: ne jún 08, 2008 21:42    Predmet: Odpovedať s citátom

vsak mam okuliare, neeeeeeeeeeeeeeee?
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
Denis
Administrátor
Administrátor


Zaregistrovaný od: 12. 12. 2005
Príspevky: 785
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: ne jún 08, 2008 21:26    Predmet: Odpovedať s citátom

ty??? sak si nedovidis ani pred nos Wink
_________________
Kone a serm su mojou celozivotnou laskou.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Jozef
Administrátor
Administrátor


Zaregistrovaný od: 01. 12. 2005
Príspevky: 1310
Bydlisko: Nemes Kosztolányi

PríspevokZaslal: ne jún 08, 2008 21:07    Predmet: Odpovedať s citátom

no to sa radsej naucim citat. . . . . .
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
Denis
Administrátor
Administrátor


Zaregistrovaný od: 12. 12. 2005
Príspevky: 785
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: ne jún 08, 2008 20:45    Predmet: Odpovedať s citátom

nerev ja ti to precitam Laughing
_________________
Kone a serm su mojou celozivotnou laskou.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Jozef
Administrátor
Administrátor


Zaregistrovaný od: 01. 12. 2005
Príspevky: 1310
Bydlisko: Nemes Kosztolányi

PríspevokZaslal: ne jún 08, 2008 18:17    Predmet: Odpovedať s citátom

takze sa mi neoplati ucit citat Sad
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
palo
Generálmajor
Generálmajor


Zaregistrovaný od: 08. 03. 2006
Príspevky: 151
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: ne jún 08, 2008 17:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Very Happy .. mno ....pri mojom vytazeni ... som rad ked sa dostanem raz za dva mesiace do archivu
_________________
s hlbokou úctou
Palo
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
Jozef
Administrátor
Administrátor


Zaregistrovaný od: 01. 12. 2005
Príspevky: 1310
Bydlisko: Nemes Kosztolányi

PríspevokZaslal: ne jún 08, 2008 10:33    Predmet: Odpovedať s citátom

pokial sa odhodlas napisat aj nejaky ten clanok tak ja sa koli tomu hadam aj naucim rychlejsie citat Laughing
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
palo
Generálmajor
Generálmajor


Zaregistrovaný od: 08. 03. 2006
Príspevky: 151
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: ne jún 08, 2008 8:44    Predmet: Odpovedať s citátom

tak budem uz pisat iba pomaly aby si stracil citat Smile . . .
_________________
s hlbokou úctou
Palo
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
Jozef
Administrátor
Administrátor


Zaregistrovaný od: 01. 12. 2005
Príspevky: 1310
Bydlisko: Nemes Kosztolányi

PríspevokZaslal: ne jún 08, 2008 1:46    Predmet: Odpovedať s citátom

koszonom, dzienkuje, danke . . . .

no len niesom si isty ci to aj niekto vyuzije (teda zatial je len jedna vynimka Zuzka).


no ohladom objektov casom uvidim, teraz mam v plane ine veci riesit, no a clovek ako som ja, ktory je pologramotny (teda viem citat ale neviem pisat) nedokaze riesit vela veci naraz Laughing
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
palo
Generálmajor
Generálmajor


Zaregistrovaný od: 08. 03. 2006
Príspevky: 151
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: so jún 07, 2008 20:50    Predmet: Odpovedať s citátom

amicenko .. super praca a ozivenie

blahozelam a dakujem,

skus porozmyslat, taky napad ma prepadol, ze ked dorobis este upload fotiek k historickym objektom tak to bude skoro tip top
_________________
s hlbokou úctou
Palo
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
Jozef
Administrátor
Administrátor


Zaregistrovaný od: 01. 12. 2005
Príspevky: 1310
Bydlisko: Nemes Kosztolányi

PríspevokZaslal: so jún 07, 2008 18:29    Predmet: Odpovedať s citátom

konecne som sfunkcnil aj posanie komentarov ku clankom takze uz by to malo fungovat
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
Jozef
Administrátor
Administrátor


Zaregistrovaný od: 01. 12. 2005
Príspevky: 1310
Bydlisko: Nemes Kosztolányi

PríspevokZaslal: so jún 07, 2008 0:18    Predmet: CLANKY Odpovedať s citátom

Mozno ste si vsimli ze doslo ku nejakym zmenam na uvodnej stranke. Pribudli tam informacie o troch najnovsich clankoch, oznacene "logami" jednotlivych hlavnych tem. (zaroven pribudli aj nejake nove clanky)
Vytvorene boli zakladne temy:

Genealogia
Heraldika
Historia
Ostatne
Biografie

ohladom clankov zaroven pribudol na lavej strane stranky blok "Novy clanok" cez ktory sa kazdy registrovany uzivatel stranky ma moznost dostat do systemu v ktorom moze pridavat na stranku svoje vlastne clanky.
Takze ak mate chut popisat svoje uspechy v spracovavani historie svojho rodu, alebo ak viete nieco z danych oblasti, co by mohlo zaujat ostatnych pripadne im pomoct v ich studiu, alebo v ich patrani po minulosti, kludne to mozete napisat ( nemusi to byt prave "diplomova praca", niekedy aj par viet moze ostatnym vela povedat).
Vsimol som si tu par uzivatelov, ktori do diskusneho fora napisali prispevky, ktore sa uz nedali brat len ako obycajne prispevky, ale skor ako plnohodnotne clanky ( niektore aj s pokracovanim). Teraz mate sancu tieto Vase clanky napisat tak, aby sa nestratili zaplavene novymi prispevkami vo fore.

Pokial ma niekto nejaky navrh tykajuci sa vytvorenia dalsej zakladnej temy, alebo podobnych veci, kludne mi napiste, a pokial by niekto sa rozhodol napisat clanok a nevie si s niecim poradit, tak sa mi staci ozvat a vyriesime to. . . . .
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra -> Pripomienky a návrhy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
     
 
© Denis Pongrácz         © Jozef Žiak          ISSN 1336-9040
Stránka je optimalizovaná na rozlíšenie 1024x768
www.slachta.com   2005-2012