Stránka o šľachtických rodoch
© Denis Pongrácz © Jozef Žiak - ISSN 1336-9040
Prihlasovacie meno: Heslo:
Menu
· Úvodná stránka
· Akcie
· Články
· Diskusia
· Historické veduty
· Informácie o rodoch
· Katalóg stránok
· Kontakt
· Mapy
· Mestá a obce
· Mortuáriá
· Obrazáreň
· Podpora stránky
· Registre
· Sídla šľachty
· Súpisy šľachty
· Zoznam zdrojov
Spriaznené stránky

Webmail
Náhodný obrázok z databázy

Diskusia

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastavenieNastavenie   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 

LIESKOVSKÝ - slovenský zemanský rod z Turca
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra -> Pripomienky a návrhy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Ing. Peter Lieskovský
Vojak
Vojak

Zaregistrovaný od: 01. 12. 2008

PríspevokZaslal: po december 01, 2008 21:31    Predmet: Slavobrána? Idete ma učiť pomocou irónie? Odpovedať s citátom

Vyjadril som sa predsa dosť jasne: chcem sa naučiť s ostatnými komunikovať. Ak ste ma zaradili ako vojaka - ktorým už dobrých pár rokov nie som - chápem to ako prvý stupeň nejakého rebríčka, ktorého zostavovanie mi nie je jasné. Ale "Keď ste v Ríme, robte to čo Rimania" a v tom duchu rešpektujem tú hodnosť. Ale tá si zaslúži rešpekt aj od Vás. Alebo je slovo šľachta od iného základu než šľachetnosť?
Zemania - okrem iného - nebývali vojakmi. Nemuseli nimi byť a nesmeli byť zverbovaní. Vojen sa zúčastňovali inak, a náš rod patril k vojenskej šľachte z hôr (vidno to na erbe - môžem poslať sken aj vysvetlenie).
Pokiaľ ide o používaný jazyk: až do vypuknutia maďarizácie bola jazykom uhorských listín (pokiaľ viem) latinčina. Potom maďarčina. Neovládam francúzštinu, ale to mi nedáva právu vnucovať Vám moju angličtinu... nuž Vám ju nevnucujem.
Ak je Vám nemilé moje meno alebo slušná úprimnosť, dajte vedieť.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jozef
Administrátor
Administrátor

Zaregistrovaný od: 01. 12. 2005

PríspevokZaslal: po december 01, 2008 21:16    Predmet: Odpovedať s citátom

sorry zabudli sme postavit slavobranu . . . . . . pecat mozeme odfotit iba taku aku mame k dispozicii z archivu a verziu mena mozeme napisat len taku aka je uvedena v podpise pri tej pecati . . . . . . .
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
Ing. Peter Lieskovský
Vojak
Vojak

Zaregistrovaný od: 01. 12. 2008

PríspevokZaslal: po december 01, 2008 21:05    Predmet: LIESKOVSKÝ - slovenský zemanský rod z Turca Odpovedať s citátom

Prekvapilo ma, že na stránke Informácie o rodoch je uvedený maďarský prepis nášho mena. Takáto podoba vznikla iba z prinútenia - preto, aby nám pri jeho vyslovovaní Maďari a maďaróni nehovorili, že sme Lieškovški. Moji predkovia však boli Slováci, v druhej polovici 19. storočia ich označovali za panslávov a proskribovali ich ako mohli.
Pečať, ktorej fotografiu prináša spomenutá stránka, nie je najkrajšia; pokúsim sa poslať lepší záber pečate, ktorú mám od svojho deda.
Toto je moja prvá návšteva tejto stránky; zaregistroval som sa iba pred desiatimi minútami. Postupne sa - dúfam - naučím komunikovať s ostatnými abonentmi.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra -> Pripomienky a návrhy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Strana 2 z 2

Prejdi na: