Stránka o šľachtických rodoch
© Denis Pongrácz © Jozef Žiak - ISSN 1336-9040
Prihlasovacie meno: Heslo:
Menu
· Úvodná stránka
· Akcie
· Články
· Diskusia
· Historické veduty
· Informácie o rodoch
· Katalóg stránok
· Kontakt
· Mapy
· Mestá a obce
· Mortuáriá
· Obrazáreň
· Podpora stránky
· Registre
· Sídla šľachty
· Súpisy šľachty
· Zoznam zdrojov
Spriaznené stránky

Webmail
Náhodný obrázok z databázy

Diskusia

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastavenieNastavenie   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 

Bathory
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra -> Historické osobnosti
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Jozef
Administrátor
Administrátor

Zaregistrovaný od: 01. 12. 2005

PríspevokZaslal: pia júl 18, 2008 11:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Pali: teba tusim plati ta krasavica na dunaji deana Laughing
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
palo
Generálmajor
Generálmajor

Zaregistrovaný od: 08. 03. 2006

PríspevokZaslal: pia júl 18, 2008 11:25    Predmet: Odpovedať s citátom

nuz marketing je marketing
kazdopadne Bathory ma viac spolocne s historiou ako Gladiator, Troja pripadne Alexander
a za uplne ine peniaze SmileSmileSmile

ad. Ficko .. sa divim, ze presiel cenzurou Smile no mozno to vyvazili niekolko nasobne narazky na: Pravo nad zivotom poddanych
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
roman.blasko
SPONZOR
SPONZOR

Zaregistrovaný od: 13. 06. 2007

PríspevokZaslal: pia júl 18, 2008 11:25    Predmet: Odpovedať s citátom

vlastne ... ad FICKO

.. ten mierne retardovany pohlad, hlava kus do strany a silhajuce ocko...

.. jaaaj to je Frankenstein... Wink) sorry Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
roman.blasko
SPONZOR
SPONZOR

PríspevokZaslal: pia júl 18, 2008 11:21    Predmet: Odpovedať s citátom

ad p. Jozef

Tomu asi ťažko zabranime...ked sa to všade prezentuje ako slovensky historicky velkofilm.... Wink

Len budme radi, ze do ulohy Ficka neobsadil Ficka...

Very Happy Very Happy Very Happy
Jozef
Administrátor
Administrátor

PríspevokZaslal: pia júl 18, 2008 11:19    Predmet: Odpovedať s citátom

len preboha nech to nenazyvaju historickym filmom
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
BibraX
Generálmajor
Generálmajor

Zaregistrovaný od: 17. 12. 2005

PríspevokZaslal: pia júl 18, 2008 11:10    Predmet: Odpovedať s citátom

palo napísal:
nie celkom .. kazdu chvilu sa oslovovali inak, chvilu bola Alzbeta a chvilu Erzebeth.. ich syn bol cely cas Pal, Nadazdy inak ako Ferenc ani nebol tuzim spomenuty Smile a tak Smile

moj osobny nazor ..v tom filme neboli urobene az take fatalne histograficke lapsusy. a nepozerajme sa na to ako na dokument o tej dobe. niektore veci su dodnes nejasne a pre komerciu ci "filmove remeslo" nieco muselo ustupit
na slovenske pomery kde sa za desat rokov natacali akurat spagety na vidlicky .... respekt, ze sa do toho vobec pustil a zohnal na to peniaze

este stale to mohlo dopadnut ala hollyvood: pri najnovsej verzii 3 musketierov: jeden bude cernoch, druhy mexican, treti indian a dAtranan bude zena SmileSmileSmile
a chudak Dumas sa bude otacat v hrobe ako turbiny v Gapcikove Smile

Palo, suhlasim. Bathory nesmie nik brat ako exkurz do historie. Obcas na sebe pozorujem peknu deformaciu pri sledovani historickych filmov. Pri Statocnom srdci som sledoval ako pocas rozhovoru Wiliama sa francuzskej princeznej niekolko krat zmenil zavoj , ako sa Hamishovi pri utekani vlnila sekera, ako v Gladiatorovi medzi rimskymi legionarmi stal vojak v rifliach, ako na oblohe sa vytvoril mrak v podobe pary, ktora ostava za lietadlom, ako v Kralovstve nebeskom kriziacka armada prichadzala ku Keraku (k hradu ktory sa na Kerak nepodoba ani spoza spinavych okien rutiaceho sa rychlika) z vychodu a tusim Salahadin prisiel zo zapadu... ako komparz v hromadnych bitkach poskakuje a len tak mimochodom mava mecmi. A takto si ja potom kazim pocit z filmov. A na zaklade podobnej divnosti som sledoval ako nad Pribylinou, ktora hra Cachtice (z Cachtic hrad nebolo vidiet ani za najlepsej viditelnosti - vadi tomu kopec) sa na kopci objavil hrad, ktory ma s Cachtickym hradom spolocne asi len ten strom na nadvori (je tam este tych veci niekolko). Ale aj tak si myslim, ze je to pekny a zaujimavy film a som velmi rad, ze sa nieco z Uhorskej a teda aj Slovenskej historie podarilo nieco kvalitne natocit - po velmi dlhej dobe.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
palo
Generálmajor
Generálmajor

PríspevokZaslal: pia júl 18, 2008 11:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Denis amicenko .. Perinbaba je Perinbaba

a nejak musel vyvazit tie "protikatolicke" narazky .. takto z nich spravil aspon priekopnikov vedy a techniky SmileSmile

a clovek moj poviem ti, hlasky typu: "ty sa bozkavas s katolikom?? chod si umyt papulu!!!"
krasne, jednoducho, excelentne... zobrazenie rozpolteneho Uhorska
roman.blasko
SPONZOR
SPONZOR

PríspevokZaslal: pia júl 18, 2008 11:08    Predmet: Odpovedať s citátom

ad p. Jozef...

nie.. Kolumbus by priplaval na Titanicu...

a neda mi nespomenut jeden lapsus americkej serialovej tvorby- znamy serial XENA- Wink) ked sla pomoct do Izraela Davidovi zabit Goliasa...

... a cestou vracajuc sa do grecka... postretla sv. Rodinu, ktora padila na somarikovi do Egypta... Wink))
Jozef
Administrátor
Administrátor

PríspevokZaslal: pia júl 18, 2008 11:05    Predmet: Odpovedať s citátom

skoda ze nenatocil film o kristofoi kolumbovi. mozno by kolumbus priplaval do noveho sveta na atomovej ponorke
Návrat hore
Denis
Administrátor
Administrátor

Zaregistrovaný od: 12. 12. 2005

PríspevokZaslal: pia júl 18, 2008 11:02    Predmet: Odpovedať s citátom

ozaj a co tie koleckove korcule Laughing ? to som skoro odpadol ked som to videl. No Georg Jakubisko sa nezaprie, je to snilek Wink
Jozef
Administrátor
Administrátor

PríspevokZaslal: pia júl 18, 2008 10:57    Predmet: Odpovedať s citátom

jasne a kazdy standardny musketier okrem ineho ovladal taekwondo Very Happy
Návrat hore
palo
Generálmajor
Generálmajor

PríspevokZaslal: pia júl 18, 2008 10:49    Predmet: Odpovedať s citátom

nie celkom .. kazdu chvilu sa oslovovali inak, chvilu bola Alzbeta a chvilu Erzebeth.. ich syn bol cely cas Pal, Nadazdy inak ako Ferenc ani nebol tuzim spomenuty Smile a tak Smile

moj osobny nazor ..v tom filme neboli urobene az take fatalne histograficke lapsusy. a nepozerajme sa na to ako na dokument o tej dobe. niektore veci su dodnes nejasne a pre komerciu ci "filmove remeslo" nieco muselo ustupit
na slovenske pomery kde sa za desat rokov natacali akurat spagety na vidlicky .... respekt, ze sa do toho vobec pustil a zohnal na to peniaze

este stale to mohlo dopadnut ala hollyvood: pri najnovsej verzii 3 musketierov: jeden bude cernoch, druhy mexican, treti indian a dAtranan bude zena SmileSmileSmile
a chudak Dumas sa bude otacat v hrobe ako turbiny v Gapcikove Smile
Jozef
Administrátor
Administrátor

PríspevokZaslal: pia júl 18, 2008 10:20    Predmet: Odpovedať s citátom

to naozaj im dal madarske krstne mena???????? Shocked Shocked Shocked

no to je teda ale poriadny druk ten gyorgy jakubisko. do **** ho kopat z bratislavy az do prahy idiota
Návrat hore
BibraX
Generálmajor
Generálmajor

Zaregistrovaný od: 17. 12. 2005

PríspevokZaslal: pia júl 18, 2008 9:49    Predmet: Re: BibraX Odpovedať s citátom

Mato napísal:
Lenže v tom čase sa Čachtice bežne nazývali Čachticami. A to aj doložené v písomnostiach, minimálne v slovenských písomnostiach z tej doby sú Čachtice označované ako Čachtice. Napr. Fratišek Nádasdy v listine z roku 1648, ktorá sa týkala vykúpenia z poddanstva a bola vystavená v kaštieli v Čachticiach na záver listiny píše - Widáno w Nassem Kastili Čachtickem roku 1648. Alebo aj niektoré ďalšie listiny z tej doby, napr. na konci stanov Hrnčiarskeho cechu z roku 1609 je nasledovný text: „ My Rychtar a Rada Poctiwého Mesta našého Cachtic na náležitú žádost našich obywatelow a poctiwych Remeselnikow Czechu Hrnčírskeho gegich dostatočne a poctiwe Articule s našu Mestsku Pečeti potwrzugeme , čo sa stalo w dome Rychtarskem Martina Pobieckeho. Anno 1609“
Alebo list čachtického richtára a mestskej rady mestu Trnava z roku 1544 sa začína slovami: „My rychtar a rada mesteczka Czachticz“
Takže názov Čachtice určite nie je moderný názov, bežne sa používal aj v tej dobe a jeho použitie bolo korektné.

Ja som nespochybnoval nazov Cachtice, ale spochybnujem miesanie slovenskych a madarskych mien a nazvov do gulasu, ktoremu nie vzdy a kazdy hned porozumie.

Prave preto, ze okrem Cachtice su zname aj mena Frantisek, Juraj, Pavol a podobne, nerozumiem preco sa pre slovensku a cesku verziu filmu nepouzivaju slovenske mena. Rovnako tak sa pouzivaju "preklady" mien ak ide o historicke filmy (kralovna Alzbeta nie je Elizabeth, kral George je Juraj). A preto ak su vo filme Čachtice mali by byt vo filme Alzbeta Batoriova, Frantisek Nadasdy, Juraj Turzo a podobne). Verzia filmu nadabovana do madarciny samozrejme by mala pouzivat madarske nazvy, neviem ci v madarsku su tak zbehli v slovenskych nazvoch miest a dedin. A rovnako tak by pre madara dost zle zneli slovenske mena Juraj, Frantisek, Pavol, Alzbeta.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Denis
Administrátor
Administrátor

PríspevokZaslal: št júl 17, 2008 22:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Nebavim sa a neodpovedam ludom ktory sa skryvaju za nikom. A co ste pocul v archive ma nezaujima. Reci sa hovoria a chlieb sa je.
Ak budete organizovat maltezske tabori ako ja tak potom mozete rozpravat.
Dovidenia.
AntiG
Vojak
Vojak

Zaregistrovaný od: 06. 03. 2006

PríspevokZaslal: št júl 17, 2008 21:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Denis aj takato odpoved je odpoved. A stacilo napisat ci ano alebo nie, ale sa mi potvrdilo co som si myslel a co som v archive pocul.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Denis
Administrátor
Administrátor

PríspevokZaslal: št júl 17, 2008 17:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Vazeny pan AntiG,
neviem preco sa mam vyjadrovat k veciam do ktorich Vas nic nieje a za druhe neviem co ma tato tema : Batoricka so mnou?
Pekny den prajem!
AntiG
Vojak
Vojak

Zaregistrovaný od: 06. 03. 2006

PríspevokZaslal: št júl 17, 2008 15:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Ked sme o tom uz zacali tak by sme mohli aj dokoncit. Jozef, viem ze je to mimo temy ale nedalo mi to, ked som videl tie prispevky od pana Blaska. Ako vidim tak Denis je na stranke, takze by bolo dobre keby sa vyjadril, aby bolo jasne ako to je.
Návrat hore
Mato
Vojak
Vojak

Zaregistrovaný od: 01. 06. 2006

PríspevokZaslal: št júl 17, 2008 15:04    Predmet: BibraX Odpovedať s citátom

Lenže v tom čase sa Čachtice bežne nazývali Čachticami. A to aj doložené v písomnostiach, minimálne v slovenských písomnostiach z tej doby sú Čachtice označované ako Čachtice. Napr. Fratišek Nádasdy v listine z roku 1648, ktorá sa týkala vykúpenia z poddanstva a bola vystavená v kaštieli v Čachticiach na záver listiny píše - Widáno w Nassem Kastili Čachtickem roku 1648. Alebo aj niektoré ďalšie listiny z tej doby, napr. na konci stanov Hrnčiarskeho cechu z roku 1609 je nasledovný text: „ My Rychtar a Rada Poctiwého Mesta našého Cachtic na náležitú žádost našich obywatelow a poctiwych Remeselnikow Czechu Hrnčírskeho gegich dostatočne a poctiwe Articule s našu Mestsku Pečeti potwrzugeme , čo sa stalo w dome Rychtarskem Martina Pobieckeho. Anno 1609“
Alebo list čachtického richtára a mestskej rady mestu Trnava z roku 1544 sa začína slovami: „My rychtar a rada mesteczka Czachticz“
Takže názov Čachtice určite nie je moderný názov, bežne sa používal aj v tej dobe a jeho použitie bolo korektné.
Návrat hore
Jozef
Administrátor
Administrátor

PríspevokZaslal: št júl 17, 2008 14:24    Predmet: Odpovedať s citátom

no mne sa aj zdalo ze nie ....... Laughing

lebo pokial sa pamatam tak pomocnik bathorycky sa volal jan ujvary ( neviem ci aj vo filme, lebo ten som nevidel) a nie denis pongracz
Návrat hore
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra -> Historické osobnosti Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
Strana 3 z 5

Prejdi na: