Stránka o šľachtických rodoch
© Denis Pongrácz © Jozef Žiak - ISSN 1336-9040
Prihlasovacie meno: Heslo:
Menu
· Úvodná stránka
· Akcie
· Články
· Diskusia
· Historické veduty
· Informácie o rodoch
· Katalóg stránok
· Kontakt
· Mapy
· Mestá a obce
· Mortuáriá
· Obrazáreň
· Podpora stránky
· Registre
· Sídla šľachty
· Súpisy šľachty
· Zoznam zdrojov
Spriaznené stránky

Webmail
Náhodný obrázok z databázy

Diskusia

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastavenieNastavenie   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 

Hodnosť
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra -> Pripomienky a návrhy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Daiman
Člen Klubu Nobilium
Člen Klubu Nobilium

Zaregistrovaný od: 26. 01. 2006

PríspevokZaslal: ut máj 29, 2007 10:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Náhodou, mne sa ten nápad páči! Je to za milión!!! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Vďaka, Jozef!

Určite by bolo zaujímavé, keby niekto sem napisal zopár podrobností o oficiálnych hodnostiach vrátane označení v R-U armáde.

Daiman

Una salus victis nullam sperare salutem!
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Denis
Administrátor
Administrátor

Zaregistrovaný od: 12. 12. 2005

PríspevokZaslal: po máj 28, 2007 19:30    Predmet: hodnosti alebo kde zacina ci konci zdravy rozum Odpovedať s citátom

No neviem priatelia,

ked mi Jozi pisal ze co zamysla a co si o tom myslim, tak som ani pri uplnom pominuti mysle nepomyslem co sa spusti. Neviem co si mam o tom mysliet ze to beriete poniektory priam ako temu velkeho doktoratu ci cohosi ineho.
Myslim ze nabuduce uz radsej nic nebudeme vymyslat lebo sa tu strhne dalsie taketo blabotanie, a ja tu blbne s vami Laughing .
Jozef
Administrátor
Administrátor

Zaregistrovaný od: 01. 12. 2005

PríspevokZaslal: po máj 28, 2007 19:28    Predmet: Odpovedať s citátom

5 hodnosti poddostojnikov a muzstva
1 hodnost aspirantska
2 hodnosti nizsich dostojnikov
2 hodnosti vyssich dostojnikov
2 hodnosti stabnych dostojnikov
4 generalske hodnosti

ich postupnost budete vidiet casom podla toho ako ich bude system automaticky pridelovat Very Happy Very Happy
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
martinw
Rotmajster
Rotmajster

Zaregistrovaný od: 01. 05. 2007

PríspevokZaslal: po máj 28, 2007 19:18    Predmet: ... Odpovedať s citátom

Môžete tu napísať všetky hodnosti aké sú na tejto stránke ???
Ďakujem
martinw
Rotmajster
Rotmajster

PríspevokZaslal: po máj 28, 2007 19:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Viktor napísal:
Pán Jozef.

No, takto sa ale môžem pousmiať nad tými peknými výložkami, lebo to vyzerá naozaj dobre a viem si predstaviť ľudí (z ministerstva a odvšadial), ktorým sa pri pohľade na množstvo maďarských či nemeckých mien, vojenských výložjek a erbov musí svet postaviť na hlavu(minimálne) Laughing

Prajem pekný Večer.

Ak sa môžem spýtať prečo si to myslíte?
Viktor
Čatár
Čatár

Zaregistrovaný od: 05. 12. 2006

PríspevokZaslal: po máj 28, 2007 18:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Pán Jozef. Máte pravdu.
Takto sa nepreberie, niečo čo má hlbokú tradíciu a inde vo svete aj svoje opodstatnenie a hlbokú vážnosť.

(škoda, že tomu tak nie je aj u nás...)

Ja osobne som také niečo videl opodstatnenejšie v prípade tejto stránky, ako sú hodnosti vojenské. No, takto sa ale môžem pousmiať nad tými peknými výložkami, lebo to vyzerá naozaj dobre a viem si predstaviť ľudí (z ministerstva a odvšadial), ktorým sa pri pohľade na množstvo maďarských či nemeckých mien, vojenských výložjek a erbov musí svet postaviť na hlavu(minimálne) Laughing

Prajem pekný Večer.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
palo
Generálmajor
Generálmajor

Zaregistrovaný od: 08. 03. 2006

PríspevokZaslal: po máj 28, 2007 18:31    Predmet: hodnosti Odpovedať s citátom

Jozef, Denis
uzasna vec tieto hodnosti Smile
tato tema ma naozaj pobavila
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
Jozef
Administrátor
Administrátor

PríspevokZaslal: po máj 28, 2007 15:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Matej: tato stranka je nielen o slachte, aj ked jej zakladom su prave informacie o slachte. Casom budu pribudat aj dalsie okruhy tem tykajucich sa obdobia pred 1918.

Rozne kvazi "slachticke" hodnosti davat nebudem, pretoze nemam rad ked sa podobnym sposobom degraduju dedicne zalezitosti, ale s golierovymi hodnostnymi oznaceniami (teda nie vylozkami) pouzivanymi v R-U armade to uz nieje problem pretoze taka armada uz nieje a taketo hodnostne ozacenia dnes uz nikto nepouziva, takze nikomu tym neskodime.
Navyse pouzivam len hodnostne oznacenia, ale nie oficial R-U hodnosti, pretoze tu by mali ludia gulas z toho co je viac, ci Cadet, Korporal alebo Hauptmann. Very Happy
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
Viktor
Čatár
Čatár

PríspevokZaslal: po máj 28, 2007 14:54    Predmet: Odpovedať s citátom

kasanicky napísal:
To si nám všetkým radšej fakt mohol prideliť nejaké akože šľachtické tituly a ozdobiť to znakmi s korunkami jednoduchými počnúc a kniežacými stanmi končiac.Aspoň sa budeme všetci cítiť ako šľachtici a ešte aj na HR budú mať z toho radosť.

Súhlasim s Pánom Kasanickym, je to vcelku dobrý nápad, keď už je toto stránka o šľachte a veciach jej sa týkajúcich. A my všetci, ktorý sme sa v nej sústredili, my potomkovia Šľachty by sme mohli byť aj takto hodnotený... Začať by sa mohlo npr. panošom a končiť Kniežaťom. Alebo navrhnúť tzv. Hodnosti, aké zastávala šľachta pri dvore. Ponúka sa vicero možností. Stačí si zvoliť.
Pán Jozef môžete o tom porozmýšľať?

Zatial s Úctou Viktor!
Návrat hore
kasanicky
Generálmajor
Generálmajor

Zaregistrovaný od: 07. 02. 2006

PríspevokZaslal: po máj 28, 2007 14:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Jozef:Čo sa týka záchvatov tvorivosti úplne ťa chápem. Aj podľa mňa to bolo celkom príjemné rozptýlenie. Ale aj tak. To si nám všetkým radšej fakt mohol prideliť nejaké akože šľachtické tituly a ozdobiť to znakmi s korunkami jednoduchými počnúc a kniežacými stanmi končiac.Aspoň sa budeme všetci cítiť ako šľachtici a ešte aj na HR budú mať z toho radosť.Tipujem, že si tam nové erby nabehnú všetci rovno zaregistrovať. Veď uznaj. Táto stránka je aj tak viac o šľachte ako o k.u.k armáde.

Ak to aj zostane po starom myslím že som na tom celkom dobre.Ešte pár hviezdičiek a bude zo mňa k.u.k polní maršálek.Vlasta Burian by mal zo mňa radosť. A začať navrhujem od střelca ostrostřelca nech to ide pekne po poriadku. Už teraz sa zamýšľam nad tým, či si moje nové výložky nenechám pekne prekresliť, zarámovať a vyvesiť v obyvačke.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Jozef
Administrátor
Administrátor

PríspevokZaslal: po máj 28, 2007 14:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Matej: ved kazdy z nas ma cely zivot nejaku naplepku, a postupne dalsie nalepky pribudaju. Ja ich mam uz tolko, ze nejaka nalepka militantneho fundmentalistu by ma uz neprekvapila. Navyse kto by uz toto bral vazne, tak ten by mal asi navstivit nejakeho odborneho lekara. Very Happy

Viktor: ani nevies aku mas pravdu, stvrtina navstev za den prichadza cez servery ministerstiev, samozrejme pravidelne navstevy na stranke absolvuju aj zamestnanci ovela "zabavnejsich" institucii (nebudem sa rozpisovat akych).

Feri: neboj nebude to take zle, ved v tomto state mohol byt aj ministrom obrany clovek, ktory vdaka modrej knizke nebol na vojne. . . . . Very Happy
Návrat hore
kasanicky
Generálmajor
Generálmajor

Zaregistrovaný od: 07. 02. 2006

PríspevokZaslal: po máj 28, 2007 13:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Páni, páni. Len aby sa niekomu takýmto žartovaním nepodarilo zohnať si nejakú slušivú nálepku. Vyfasovať dneska nálepku militantného fundamentalistu a pod. dnes príde asi narovnako ako kedysi nálepka triedneho nepriateľa, buržoázneho nacionalistu resp. rozvracača ľudovodemokratického zriadenia pred 17 rokmi.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Schwerzell
Major
Major

Zaregistrovaný od: 06. 03. 2006

PríspevokZaslal: po máj 28, 2007 12:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Viktor napísal:
Dobrý Deň Páni.

Mňa len tak napadlo, že keby stránku takto uvidel niekto z ministerstva, alebo neaký bývalý komunista, či človek z ľudu automaticky zameraný proti nám. Mohol by si myslieť, že "Zlá šľachta" chystá nejakú ozbrojenú, revoltu, či vojenský prevrat a nastolenie feudalizmu... Laughing

to bolo dobreee Laughing Laughing
Návrat hore
Viktor
Čatár
Čatár

PríspevokZaslal: po máj 28, 2007 12:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Dobrý Deň Páni.

Mňa len tak napadlo, že keby stránku takto uvidel niekto z ministerstva, alebo neaký bývalý komunista, či človek z ľudu automaticky zameraný proti nám. Mohol by si myslieť, že "Zlá šľachta" chystá nejakú ozbrojenú, revoltu, či vojenský prevrat a nastolenie feudalizmu... Laughing

Podávam svoju myšlienky vo vtipnom duchu, prosím aj, aby bola tak prijatá... Wink
Návrat hore
ErdödyFerenc
Kapitán
Kapitán

Zaregistrovaný od: 22. 03. 2006

PríspevokZaslal: po máj 28, 2007 12:19    Predmet: ... Odpovedať s citátom

Myslím, že v konečnom dôsledku je to veľmi príjemné spestrenie stránky. Samo osebe to vyvolalo neformálne-humornú diskusiu, čo je určite veľmi dobré.

Len neviem aká hodnosť, by prislúchala mne osobne, nokoľko som "modroknižný". ...žeby obsluha vojenského stanu ? Smile Very Happy
Schwerzell
Major
Major

Zaregistrovaný od: 06. 03. 2006

PríspevokZaslal: po máj 28, 2007 9:29    Predmet: Odpovedať s citátom

I. nagy napísal:
Aha, rozumiem. Aj tak by som bol najradsej Admiralom. Rolling Eyes

ako babocka admiral? Laughing Laughing
Návrat hore
martinw
Rotmajster
Rotmajster

PríspevokZaslal: ne máj 27, 2007 20:56    Predmet: Re: admiralita Odpovedať s citátom

Denis napísal:
No neznelo by to zle: Admiral riek a jazier Slovenska! Ale mohlo by sa stat ze Vas budu nazyvat skor vodnikom, ci nebodaj unterwassermanom! Laughing tak potom neviem co je lepsie?
nezneuzivajte moje meno Laughing Laughing Very Happy Very Happy Very Happy
Denis
Administrátor
Administrátor

Zaregistrovaný od: 12. 12. 2005

PríspevokZaslal: ne máj 27, 2007 17:40    Predmet: admiralita Odpovedať s citátom

No neznelo by to zle: Admiral riek a jazier Slovenska! Ale mohlo by sa stat ze Vas budu nazyvat skor vodnikom, ci nebodaj unterwassermanom! Laughing tak potom neviem co je lepsie?
Jozef
Administrátor
Administrátor

PríspevokZaslal: ne máj 27, 2007 17:39    Predmet: Odpovedať s citátom

no taky sa nam tu uz jeden objavil co sa vyhlasoval za "Regenta Uhorskeho kralovstva" Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat hore
I. nagy
Major
Major

Zaregistrovaný od: 21. 08. 2006

PríspevokZaslal: ne máj 27, 2007 17:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Byt Regentom Uhorska by mi stacilo. Wink
Návrat hore
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra -> Pripomienky a návrhy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
Strana 2 z 3

Prejdi na: