Stránka o šľachtických rodoch
© Denis Pongrácz © Jozef Žiak - ISSN 1336-9040
Prihlasovacie meno: Heslo:
Menu
· Úvodná stránka
· Akcie
· Články
· Diskusia
· Historické veduty
· Informácie o rodoch
· Katalóg stránok
· Kontakt
· Mapy
· Mestá a obce
· Mortuáriá
· Obrazáreň
· Podpora stránky
· Registre
· Sídla šľachty
· Súpisy šľachty
· Zoznam zdrojov
Spriaznené stránky

Webmail
Náhodný obrázok z databázy

Diskusia



 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastavenieNastavenie   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 

degenerácia..........
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra -> Pripomienky a návrhy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
ErdödyFerenc
Kapitán
Kapitán


Zaregistrovaný od: 22. 03. 2006
Príspevky: 157
Bydlisko: Nyitra

PríspevokZaslal: st november 15, 2006 2:30    Predmet: vyhlásenie Odpovedať s citátom

Je mi celkom jasné, že je mnoho priestoru na diskusiu. Myšlienka môjho pôvodného príspevku sa zvrhla smerom, ktorý vyvolal diskusiu, ktorá je sama-sebou veľmi široká a som hlboko presvedčený, že potrebuje istú dávku citu a ohľaduplnosti. Nerád by som sa vyjadroval k "onakosti" či "inakosti" rozličných názorových prúdov, ale som presvedčený, že toho čo Nás spája vysoko prevažuje tomu, čo nás môže miernym spôsobom rozdeliť.

Dnes by malo byť Našou povinnosťou hľadať cestu a ukázať spoločnosti Našu pravú /šľachtickú/ tvár. Nepriateľstvom to ale nedokážeme a môžeme zostať len na posmech. To si ale nikto z Nás určite neželá.

Sú hodnoty ku, ktorým sa hlásime a budeme hlásiť. Niekedy sú ale situácie, keď by sme sa mali povzniesť nad určitými okolnosťami a hlavne hľadieť do budúcna. Poučením je pre Nás i doba nedávno minulá, keď z počiatku vylučovali každého nepohodlného a tým i nepriamo škodili sami sebe a vytvárali sa tým rady nepriateľov. Toto nieje predsa Naším cieľom!!!

Mnohé ešte musíme prekonať a iste i prekonáme, avšak len spoločne.

Som hrdý, že som členom Klubu Nobilium,
som hrdý, že som šľachtic,
som predsa rodený Kresťan, Európan...
_________________
BIZALMAM AZ ŐSI ERÉNYBEN
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
Bransky
Vojak
Vojak


Zaregistrovaný od: 07. 02. 2006
Príspevky: 8
Bydlisko: Piestany

PríspevokZaslal: ne november 12, 2006 20:48    Predmet: Odpovedať s citátom

myslim ze lustrovanie registrovanych tymto strankam neda vela..

Vôbec nešlo o lustrovanie registrovaných na týchto stránkach.Koho registruje Jozef je len a len jeho vec.
Ja som mal na mysli napr. stretnutie v BA v Carltone / stačí si pozrieť fotografie/ a tam zbadáte niekoľko komunistov ...
Myslím, že to nie je v poriadku ...
Česť máme len jednu. Takto by sme sa nemali dehonestovať !
_________________
Richardus Bránsky de Biháry
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
kasanicky
Generálmajor
Generálmajor


Zaregistrovaný od: 07. 02. 2006
Príspevky: 93


PríspevokZaslal: ne november 12, 2006 19:44    Predmet: prihlasovacie mená na fóre Odpovedať s citátom

Čo sa týka prihlasovacích mien na tejto stranke. Podľa mňa to je okrajová a nepodstatná záležitosť. Osobne by som tomu toľko pozornosti nevenoval.

Ako sa kto prihlási, je v konečnom dôsledku len na jeho vlastnom uvážení.Pokiaľ s prihlasovacím menom xy administrátor nemá problém, tak by som vychádzal z predpokladu, že asi toto meno vyhodnotil ako neodporujúce pravidlám stránky.

Záverom snáď toľko, že registrácia na stránke nerovná sa osvedčenie o šľachtictve osoby, ktorá sa registrovala.

Celkom viem pochopiť ambíciu prispieť k tomu, aby si diskusia na tomto fóre udržala istú úroveň, ale nie som si isý, či toto je celkom optimálny spôsob ako to dosiahnuť. Ja by som v tomto smere energiou nemrhal.

Nob. Kasanicky de Nagy Selmecz
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Schwerzell
Major
Major


Zaregistrovaný od: 06. 03. 2006
Príspevky: 249
Bydlisko: Schweiz

PríspevokZaslal: st november 08, 2006 9:17    Predmet: Odpovedať s citátom

tie niekedy akoze komicke nicky su mozno zalezitostou zvyku a prehladu, nakolko ludia su zaregistrovani na mnohych forach a strankach (to poznam z vlastnej skusenosti),
takze si myslim ze nick je len pro forma, a pripada mi to ako keby sme chceli posudit na zaklade zovnajsku a nie toho co dotycny clovek pise...

pan Erdödy,
inac nick Drozd je uplne v poriadku a myslim, ze patri jednemu mlademu slachticovi z Ciech (Arnost Drozd), takze tak...

k tej politike a minulosti ery trvajucej 40 rokov..je nie jednoduche sa vyjadrovat...takmer kazdy slusny clovek mal to vtedy tazke..a myslim ze dodnes sa toho pre slusnych ludi nezmenilo vela..nakolko vela starych "struktur pretrvalo..tam kde boli kedysi...."
myslim ze lustrovanie registrovanych tymto strankam neda vela..
tolko moje nazory...

prijemny den
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ErdödyFerenc
Kapitán
Kapitán


Zaregistrovaný od: 22. 03. 2006
Príspevky: 157
Bydlisko: Nyitra

PríspevokZaslal: ut november 07, 2006 11:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Prosím pekne, napísal som vlastný názor. Nechcem viesť diskusiu. Beriem Váš ctený názor ako Váš a preto nemôžem oponovať. Môj názor Ste si už prečítali. Na margo toho internetu. Beriem, že je to zaužívaný spôsob, ale podľa môjho názoru tieto prezývky patria na stránky duchom iné ako je táto.

Opisujem hlavne to, že spoločenský stav ohľadom tohoto je zdegenerovaný, nakoľko mám zato, že kultúra ostáva vždy na tej najlepšej úrovni...

...len ľudia ju sami svojim konaním znehodnocujú.

s úprimným pozdravom
_________________
BIZALMAM AZ ŐSI ERÉNYBEN
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
bibs
Člen K.N. - SPONZOR.
Člen K.N.  -  SPONZOR.


Zaregistrovaný od: 10. 03. 2006
Príspevky: 62


PríspevokZaslal: ut november 07, 2006 10:04    Predmet: reakcia Odpovedať s citátom

Vazeny pan Erdody ,

chapem Vas nazor ohladom pouzivania pokial mozno celeho mena na stranke, slusnost kaze pri komunikacii s ludmi sa predstavit.
Myslim si vsak, ze kazdy uzivatel stranky, pokial sa nevyzaduje presne uvedenie krstneho mena aj priezviska, ma pravo si vybrat svoje uzivatelske meno a je teda na nom, ci pouzije napr. krstne meno, alebo prezyvku, samozrejme v ramci medzi slusnosti.
V konecnom dosledku pri pouzivani roznych internetovych stranok sa stalo uz zvykom sa prihlasovat pod roznymi prezyvkami, a urcita anonymnost je prirodzenou sucastou internetu ci chceme alebo nie.
Myslim si, ze z tohto pohladu slova ako "primitivne, degenerovane" nie su na mieste. Ja sama by som nemala odvahu sudit (ne)kulturnost niektoreho z uzivatelov stranky iba podla uzivatelskeho mena.

Vsetkym uzivatelom i nahodnym navstevnikom stranky prajem pekny den. Smile

S pozdravom
Bibiana Poliakova
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ErdödyFerenc
Kapitán
Kapitán


Zaregistrovaný od: 22. 03. 2006
Príspevky: 157
Bydlisko: Nyitra

PríspevokZaslal: po november 06, 2006 22:23    Predmet: reakcia. Odpovedať s citátom

Ctené panstvo !

Dovoľte, aby som reagoval. S Richardom Bránskym som sa stretol aj toho 1.11. 2006. Každý rok, teda tento po štvrtý krát, na sviatok Všetkých svätých otváram o 16.00 kaplnku s našou hrobkou. V tomto čase sme sa tam stretli, čo mi bolo veľkou cťou.

To čo sa týka tých prezývok, je to obraz užívateľa prezývky a nie nie obraz kultúrneho človeka. Len preto som sa nezdržal napísať môj nižšieuvedený príspevok.

Komunista !? ... boli aj takí, čo nemali inú možnosť. Bez vstupu do strany by nemali žiadnu kariéru, ich deti by nemohli študovať...
Moja nebohá stará matka, po odchode môjho st. otca do zahraničia, sa dostala do nevôle súdruhov. Prvý výsluch mala na Veľkonočný pondelok r.1950, keď súdruhovia nezabudli zobrať aj môjmu, vtedy ešte maloletému, otcovi aj peniaze, čo si ten deň "vypolieval". V r. 1951 ju na štedrý deň, počas večere zobrali na výsluch. Môj otec bol predurčený do sirotinca. Moja st. matka sa z výsluchu už nevrátila, vrátila sa z vezenia z Ilavy v r.1959. Bola zatvorená za protištátnu činnosť, ku ktorej sa po výsluchu i písomne priznala. Súdruhovia boli takí zhovievaví, že ako donucovacie prostriedky použili len studenú vodu po odpadnutí. Po odpadnutí po vytrhaní všetkých nechtov na rukách a nohách. Tých smiešnych osem rokov v Ilave je celkom výhodná dovolenka. Môj otec samozrejme nemohol študovať. Dali ho za sústružníka. Mal veľmi dobrého nadriadeného. Ten mu dal neskôr ponuku, citujem " Ferko ak vstúpiš do strany, urobím s teba veľkého človeka". Môj otec, bolo to v prítomnosti viacerých súdruhov, odpovedal nasledovne " Pali bácsi, radšej do kravského lajna vstúpim ako k vám...
Vtedy mal otec o starosti postarané. Mnohé návštevy akýchsi pánov si u nás doma pamätám aj ja.

Sú tu teda jasné dôvody, prečo človek nemôže zmeniť svoj názor. Úcta k mojím predkom ma predsa zaväzuje. Niet tej sily a niet ani situácie prečo by som mal zmeniť môj názor. Som presvedčený, že správny. Neberiem, nikomu slobodnú vôľu byť takým či onakým, ale niektorí ku nám nepatria.

Generácie našich predkov nás k tomu zaväzujú.

Páni, vzhľadom na skutočnosť, že si Vás všetkých veľmi hlboko vážim, neberte môj príspevok ako výčitku. Je to môj názor. Vždy nejako bolo a aj bude, avšak urobiť akúsi "hrubú čiaru" za minulosťou nemôžeme predsa urobiť. Veď vedomý teror predsa nemôžeme takýmto spôsobom zaprieť.


s hlbokým pejavom úcty a hlbokou úctou ku všetkým, ktorých komunistický režim obral o majetok, príbuzných, priateľov, zdravie o holý život...
_________________
BIZALMAM AZ ŐSI ERÉNYBEN


Naposledy upravil ErdödyFerenc dňa po november 20, 2006 2:01, celkovo upravené 1 krát
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
Bransky
Vojak
Vojak


Zaregistrovaný od: 07. 02. 2006
Príspevky: 8
Bydlisko: Piestany

PríspevokZaslal: po november 06, 2006 20:36    Predmet: degenerácia Odpovedať s citátom

Denis a Jozef ja som sa s grófom Františkom stretol aj 1.1 v Hlohovci .To na margo toho dátumu.
Osobne nesúhlasím s tým čo ste napísali, nepokladám z morálneho hľadiska, aby sme sa "bratali" s komunistami ! Poznám niekoľko komunistov,ktorí boli a aj sú komunistami.Tých si vážim.Nesúhlasím ,ale vážim si ich ! Neznášam tých čo prezliekajú kabáty !
Nemal som na mysli tých čo prispievajú,ale tých ktorí chodia na naše stretnutia.Denis a aj Jozef už sa poznáme nejakú dobu a viete že si Vás vážim, ale váš postoj nemôžem akceptovať ! Práve komunisti nám zabrali majetky,popravili členov našich rodov, utláčali cirkev a veriacich. Toto všetko im máme zabudnúť ? Určite nie !
Viem, že bolo veľa radových členov / možno niekto bude namietať /,lenže radový člen súhlasil s tým čo sa dialo napr. v 50 rokoch. Ako mohol niekto súhlasiť so zhabaním majetku,popravou ?Ako teraz môže podporovať niečo čo je na hony vzdialené jeho ideológii ??? / cirkev,šlachtu / Prečo sa v 50,60,70,80 rokoch nepostavil napr na UVKSĆ a nepovedal : som šlachtic,veriaci človek, ???... Koľko sa ich dalo v 90 rokoch hromadne krstiť ?
Viem, zase chodia do kostola, ale podľa toho to tak aj vyzerá ...
Toto je môj názor.Samozrejme nemusí byť správny,ale je môj.
Mal som zato, že práve šlachta je garantom morálnych hodnôt ! Myslím,že práve úcta k našim predkom nás v to zaväzuje !
_________________
Richardus Bránsky de Biháry
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
ADMINISTRATORI
Administrátor
Administrátor


Zaregistrovaný od: 06. 11. 2006
Príspevky: 1


PríspevokZaslal: po november 06, 2006 19:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Vazeny priatelia,
tato stranka vznikla ako sluzba pre genealogov a heraldikov. Sluzi aj pre Klub Nobilium. Do diskusie prispieva mnozstvo ludi prihlasenych na stranku. Niektori su aj clenmi klubu.
Neviem preco by sme mali lustrovat niekoho ci bol, alebo nebol v KSC. Pre nas je problem vtedy pokial tento clovek niekomu skodil, alebo nie. Rozculovat nad tymto sa nam zda smiesne, tolko ludi bolo v KSC a su dnes i vo vlade. I Salgovic bol v KSC a bol slachtic. Preto jeho deti nemaju pravo byt slachticmi? Zabudnime na KSC a robme nieco normalne. A povazujem taketo vyjadrenia za velmi malo slachetne, lebo zasada aristokrata je povznesenie sa nad vecou.
Suhlasime s p. Erdődym, ze nick-y mohli ludia pouzivat inak, ale je to ich volba a my ju respektujeme. Dovod je jednoduchy, kazdy ma svoj sposob ako sa prezentuje, alebo na to ma svoj dovod, pokial nick nieje pohorsujuci, alebo necitatelny tak ho registrujeme. Nezaregistrovali sme cca.1700 osob nielen pre nick, ale aj pre ich nevolu, ci neschopnost vyplnit spravne registraciu.
A nakoniec klub je otvoreny kazdemu, ale iba ti ktori vydokladuju svoj povod su zaznamenany v matrike.
Budeme radi, ked sa budeme stretavat ako ludia, ktorych nieco spaja a nie rozdeluje.
Apropo stretnutie bolo 28.10. 2006. a nie 1. 11. 2006.

D.Pongracz a J. Ziak
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bransky
Vojak
Vojak


Zaregistrovaný od: 07. 02. 2006
Príspevky: 8
Bydlisko: Piestany

PríspevokZaslal: po november 06, 2006 16:43    Predmet: degenerácia ... Odpovedať s citátom

Domine 1.11 sme sa spolu pri hrobke o týchto veciach bavili. Som rád , že máme rovnaký postoj, nie len k tejto téme, ale aj k účasti komunistov na našich akciách. Myslím, že by bolo načase spraviť si poriadok a trošku dbať o to kto má akú minulosť !!! Myslím, že ten kto bol komunista by sa teraz nemal hrať na šlachtica, a hľadať v sebe aspoň kvapku modrej ...
Predpokladám,že môj príspevok vzbudí nevôľu. Zásadne sa nezúčastňujem diskusie,len niekedy ma naozaj "pobavia" príspevky napr. som šlachtičná po mame ...
_________________
Richardus Bránsky de Biháry
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
ErdödyFerenc
Kapitán
Kapitán


Zaregistrovaný od: 22. 03. 2006
Príspevky: 157
Bydlisko: Nyitra

PríspevokZaslal: po november 06, 2006 14:31    Predmet: degenerácia.......... Odpovedať s citátom

Ctené panstvo, milí návštevníci tejto stránky.

Je zrejmé, komu je táto stránka určená. V podmienkach pri prihlásení sú uvedené aj skutočnosti ohľadom uvedenia mena. Mena osoby a nie auta, či JRD. Preto Všetkých, čo sa budú prihlasovať, žiadam, aby brali zreteľ aj na túto skutočnosť.

Uvádzame meno a nie prídavné meno. Teda Jano a nie jano. Ja neviem čo je to jano. Primitivizmi ako - drozd, kojak, incon, dodo 85, yayuka- si nechajte pre iné príležitosti, napríklad doporučujem návštevu ZOO, resp. miestnej toalety na námestí Vášho mesta či obce.

Podstatou ducha tejto stránky má byť kultúra. Kultúra vyjadrovania sa, správania sa a podobne. Ak niekto nemá v sebe ani len toľko úcty k druhým, že nenapíše ani krsné meno svoje, nech si prosím vytvorí sránku napr. -www.plebshugo.et .

Nie je prípustné v kultúrnom svete používať primitívne formy vyjadrovania sa.

Alebo je spoločnosť tak zdegenerovaná, že je to celkom jedno ??????

Tak potom ďakujem, ale neprosím.


Môj postoj v tejto veci je mojím osobným názorom, a nepredstavuje oficiálne stanovisko šľachty.


s Pánom Bohom.
_________________
BIZALMAM AZ ŐSI ERÉNYBEN
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra -> Pripomienky a návrhy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
     
 
© Denis Pongrácz         © Jozef Žiak          ISSN 1336-9040
Stránka je optimalizovaná na rozlíšenie 1024x768
www.slachta.com   2005-2012