Stránka o šľachtických rodoch
© Denis Pongrácz © Jozef Žiak - ISSN 1336-9040
Prihlasovacie meno: Heslo:
Menu
· Úvodná stránka
· Akcie
· Články
· Diskusia
· Historické veduty
· Informácie o rodoch
· Katalóg stránok
· Kontakt
· Mapy
· Mestá a obce
· Mortuáriá
· Obrazáreň
· Podpora stránky
· Registre
· Sídla šľachty
· Súpisy šľachty
· Zoznam zdrojov
Spriaznené stránky

Webmail
Náhodný obrázok z databázy

Diskusia



 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastavenieNastavenie   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 

kurialisti rod. Jakubov

 
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra -> Šľachta
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Jancigas
Vojak
Vojak


Zaregistrovaný od: 18. 08. 2019
Príspevky: 1


PríspevokZaslal: ne august 18, 2019 13:59    Predmet: Rod Jakubov Odpovedať s citátom

Dobrý deň,
Moja prababka bola rodená Jakubová a pochádzala z Čaklova. V rodokmeni som tiež došiel, rovnako ako vy k Michalovi Jakubovovi a ďalej nič. Tie údaje s Csaklayovcami som si všimol aj ja a zaznamenal som aj že v obci Sačurov pár kilometrov južne od Čaklova sa v roku 1772 vyskytovalo meno Jakubov aj zo všetkými tými tvarmi veľmi často. Žiaľ, nevlastnili tam nevoľníkov ale sídlili tu traja pomerne bohatí gazdovia Ján, Michal a Štefan. Od mami som zistil, že existoval predok ktorý bol nemanželským synom zemana. Teda mohlo sa stať, že jeden s tých Michalov mal mať v skutočnosti iné meno ktoré by sme na "modrej" listine našli. Ak ste nejako postúpili v tejto línii prosím kontaktujte ma na tejto stránke.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Varichai
Vojak
Vojak


Zaregistrovaný od: 18. 07. 2015
Príspevky: 3
Bydlisko: Vranov nad Toplou

PríspevokZaslal: st marec 09, 2016 19:34    Predmet: kurialisti rod. Jakubov Odpovedať s citátom

Dobrý deň. Vedel by mi niekto poradiť ohľadom rod. Jakubov, mojich predkov pochádzajúcich z obce Čaklov (maďarsky Csaklyo), v súčasnosti okr. Vranov nad Topľou, podľa všetkého kurialistov evan. vierovyznania. V rodine sa dlhodobo ústne traduje o nadpriemerných majetkových vlastníckych pomeroch rodu v uvedenej obci (vlastníctvo polí, ako aj časti lesa), ako aj fin. zabezpečenom sociálnom postavený za čias R-U. Počas môjho bádania po priamej línii som natrafil na sobášny záznam z r. 1847, kde je uvedené, že otec ženícha t. j. Mihály Jakubov, nar. 1797 je vlastník polí. Jeho otec, taktiež Michaelis Jakubov, dát. narodenia nezistený, často uvádzaný priezviskom ako Jakub, alebo Jakubuw, mal v zmysle ev. matrič. kroniky, ako aj rímo-kat. matr. kroniky farnosti Soľ, časté soc. interakcie s rod. nobilis Csaklay, ako aj rod. Istók , kde si chodili za krstných. Po preverení Tereziánskeho Urbára obce Čaklov som zistil, že rod. Jakubov sa tam ako zemepáni vlastniacich poddaných, ale ani ako poddaný nenachádzajú, pričom v zmysle matričných kroník tam s určitosťou v tom časovom rozpätí už bol a to bratia Michaelis a Georgius, pričom min. Michaelis bol vlastník pozemkov. Vedeli by ste mi prosím zisť odkiaľ mohol daný rod. pochádzať , keďže je zjavné že sa jednalo o netitulovanú šľachtu vychádzajúc z dedičných práv vlastniť majetky v čase poddanstva? Môžu mať súvis s nobilis Jakab aliter Szabó- armálna listina udelená r. 1618?Vedel by mi niekto nejako poradiť?
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra -> Šľachta Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
     
 
© Denis Pongrácz         © Jozef Žiak          ISSN 1336-9040
Stránka je optimalizovaná na rozlíšenie 1024x768
www.slachta.com   2005-2012