Stránka o šľachtických rodoch
© Denis Pongrácz © Jozef Žiak - ISSN 1336-9040
Prihlasovacie meno: Heslo:
Menu
· Home
· Akcie
· Články
· Diskusia
· Historické veduty
· Informácie o rodoch
· Katalóg stránok
· Kontakt
· Mapy
· Mestá a obce
· Mortuáriá
· Obrazáreň
· Podpora stránky
· Registre
· Sídla šľachty
· Súpisy šľachty
· Zoznam zdrojov
Spriaznené stránky

Webmail
Náhodný obrázok z databázy

Diskusia



 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastavenieNastavenie   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 

Šlachtický rod Briestenský

 
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra -> Šľachta
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Dana Majerčíková
Kadet
Kadet


Zaregistrovaný od: 21. 01. 2015
Príspevky: 86


PríspevokZaslal: po august 01, 2016 13:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Príp. napíšte mi mailovú adresu, a tie dve stránky Vám oskenujem a pošlem.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Dana Majerčíková
Kadet
Kadet


Zaregistrovaný od: 21. 01. 2015
Príspevky: 86


PríspevokZaslal: po august 01, 2016 13:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Skúste knihu od Mártona Szluhu o šľachtických rodoch v Trenčianskej stolici, možno tam bude ich rodokmeň (majú ju v archíve v Bytči, kópiu majú aj v archíve v Žiline).
A Pongrác-Federmayer - Lexikón erbov šľachty Trenčianskej stolice: 1646/1647 - v Briestennom boli zapísaní Ján B. st., František B., Michal B., Juraj B. st., Juraj a Mikuláš B., Ján B. inak Mikloviech so synmi, Michal B. inak Václavoviech. Ako vidno, už vtedy to bol rozvetvený rod. V knihe sú aj ďalšie informácie, mali by ju mať v každej väčšej knižnici (určite v Krajskej knižnici v Žiline).
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
RobertBriestenský
Vojak
Vojak


Zaregistrovaný od: 11. 07. 2016
Príspevky: 2
Bydlisko: Domaniža

PríspevokZaslal: po júl 11, 2016 11:46    Predmet: Šlachtický rod Briestenský Odpovedať s citátom

Dobrý deň, chcem sa spýtať či by vedel niekto o mojom rode nájsť nejaké informácie z historických prameňov alebo ak máte nejaké stránky na vyhladávanie o ktorých ja neviem.

Ja viem niekoľko informácií o ňom a to, že sa jedná o Zemanský rod s vlastným erbom (erb má doma väčšina členov rodiny ako drevorezbu) Rod pochádzal z obce Briestenné kde boli (myslím, že sa to tak nazýva) dedičný Richtári (žili tam aj iné zemanské rodiny, ale na Richtárskej stolici vládli iba Briestenský) Tieto informácie mám z malej historie Briestenného. Náš rod mal dokonca udeliť povolenie na to aby obec mohla používať rodinný erb
Briestenné nie je veľká obec v roku 1930 mala 79 obyvateľov a teraz už to klesá, v minulosti to nemohlo byť oveľa viac. Dodnes tam stojí rodinný dom mojich predkov v ktorom vyrastal aj môj pra pra dedo, ktorý však zahynul v 1. svetovej vojne. V žiline pôsobili 2ja príslušníci rodu ako farári. V Nitrianskom Pravne stojí na námestí kúria Briestenských.

Ak by vedel niekto ešte o mojom rode niečo alebo by nejaké poznatky mal prosím aby napísal do tejto témy, moc mi na tom záleží Ďakujem Smile
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra -> Šľachta Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
     
 
© Denis Pongrácz         © Jozef Žiak          ISSN 1336-9040
Stránka je optimalizovaná na rozlíšenie 1024x768
www.slachta.com   2005-2012