Stránka o šľachtických rodoch
© Denis Pongrácz © Jozef Žiak - ISSN 1336-9040
Prihlasovacie meno: Heslo:
Menu
· Úvodná stránka
· Akcie
· Články
· Diskusia
· Historické veduty
· Informácie o rodoch
· Katalóg stránok
· Kontakt
· Mapy
· Mestá a obce
· Mortuáriá
· Obrazáreň
· Podpora stránky
· Registre
· Sídla šľachty
· Súpisy šľachty
· Zoznam zdrojov
Spriaznené stránky

Webmail
Náhodný obrázok z databázy

Diskusia



 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastavenieNastavenie   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 

Hanba!

 
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra -> od veci - off topic - mimo hry :-)
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Tomáš K.
DNFTT
DNFTT


Zaregistrovaný od: 10. 04. 2014
Príspevky: 202
Bydlisko: Stará Lubovna

PríspevokZaslal: po november 10, 2014 12:56    Predmet: Odpovedať s citátom

TReba rozlisovat fakty od bludov a chybicky sa mozu vyskytnut hocikde. Nerobme z wikipedie blud, ked tam niekto nahodou napise nepravdivu informaciu. cital som viacero veci z wikipedii a suhlasil som s mnohými vecami. Aj o mojich predkoch napr. Ide o to, kto -co konkretne napise. písu to prevazne studenti(student historie o historii a pod), ale samozrejme aj zavadzajuci ludia. Ide aj o to, ze v dnesnej dobe, moze ,,aj naoko,, pravdivy clanok, podlozený zdrojmi- písat o bludoch a naopak, clanok, ktorý vyzera ako blud a nepodlozený zdrojom, moze vystihovat podstatu veci a fakt. Napr. konspiracne teorie(ide o to, kto ich píse, ci fantasmagorik, ktorý si len myslí, ze to tak moze byt, alebo clovek, ktorý sa danej veci venuje a prisiel na pravdu logikou, intuíciou atd. Nemusi to mat zo zdrojov, mudry clovek prichadza na veci aj sam. Dnes nas klamu na kazdom kroku a ked im niekdo príde na klamstvo, vyrobia clanok, ktorý pravdu vyvracia a robí z nej blud. takze aj na to pozor. Bludy ktore vyzeraju ako pravda a pravda, z ktorej spravia blud. A niekedy sa s pravdou ven neda ist, ani vam to nemusia vydat, len preto, ze mate pravdu a niekomu idete do ,,kapusty,,Propagandy a ine tahy
_________________
...
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Denis
Administrátor
Administrátor


Zaregistrovaný od: 12. 12. 2005
Príspevky: 785
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: pia jún 06, 2008 23:04    Predmet: Odpovedať s citátom

mne sa ta idea velmi pacila ale presne toto ma na tom sklamalo, hlavne ked som si vsimol ze volajaky blb tam dal poukaz na to ze Wagner by urcite zboznoval Hitlera a preto je to hudba ktora sa nema pocuvat, no fakt des.
_________________
Kone a serm su mojou celozivotnou laskou.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Zuzka
Major
Major


Zaregistrovaný od: 21. 08. 2007
Príspevky: 218
Bydlisko: Wien

PríspevokZaslal: pia jún 06, 2008 22:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Jozef napísal:
Ja osobne o tom viem od chvile ako dotycny zacal na nasej stranke do fora vypisovat ze je Piccolomini. No co uz, zdravy rozum sa neda kupit v baumaxe.
Zial vo wikipedii si ludia naozaj mozu doplnit co chcu a to je jej velka chyba, pretoze potom straca na doveryhodnosti ( ak nejaku niekedy aj mala).


smutne je ze vela ludi cituje wikipediu ako pramen alebo zdroj Sad
a nevie ze kazdy ma pravo vo wikipedii mnit informacie...
na zapade su "organizovane" bandy, ktore sa venuju tejto cinnosti... seriozny prispevok nenapadne upravia /clanok vypada seriozne az na par "zmenenych detailov" a nic netusiaci clovek si to opise... Laughing
_________________
Zuzana Ráczová
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Jacobus
Kadet
Kadet


Zaregistrovaný od: 06. 04. 2006
Príspevky: 84
Bydlisko: Ústí nad Labem ČR

PríspevokZaslal: pia jún 06, 2008 16:27    Predmet: Odpovedať s citátom

No to je "dobrý"

to mě zase jednou pobavilo.... A je zde krásně vidět, jak se dá wikipedie zneužít. Krom toho je mi ho líto, víte jak tento člověk musí trpět, že je "jen Macák"....?

S pozdravem Nos Jacobi Svatuska seu Lányi-Szalatnay-Raszlaviczi-Szent-Iványi-Thurzo-Soós de Sováry-Bosnyák-Rathold-Bár-Kalán de Pusztaszér...etc., dei gratia electus nobilis Hungariae et Bohemiae... atc. bla bla bla bla bla bla bla Smile Very Happy Laughing Laughing
_________________
Jakub Svatuška-Lányi
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Jozef
Administrátor
Administrátor


Zaregistrovaný od: 01. 12. 2005
Príspevky: 1310
Bydlisko: Nemes Kosztolányi

PríspevokZaslal: pia jún 06, 2008 13:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja osobne o tom viem od chvile ako dotycny zacal na nasej stranke do fora vypisovat ze je Piccolomini. No co uz, zdravy rozum sa neda kupit v baumaxe.
Zial vo wikipedii si ludia naozaj mozu doplnit co chcu a to je jej velka chyba, pretoze potom straca na doveryhodnosti ( ak nejaku niekedy aj mala).
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
I. nagy
Major
Major


Zaregistrovaný od: 21. 08. 2006
Príspevky: 291


PríspevokZaslal: pia jún 06, 2008 12:47    Predmet: Hanba! Odpovedať s citátom

Co s nim urobime? Question

http://en.wikipedia.org/wiki/Piccolomini

http://cs.wikipedia.org/wiki/Piccolomini

A je to iste aj v Talianskej wikipedii, etc etc.

http://www.genmarenostrum.com/pagine-lettere/letterap/piccolomini.htm (dajte 'Macak' do vyhladavaca, konecne vidime 'priamu liniu').

A tiez konzul slovenska zvrchovaneho radu Kravantskeho (aka to kravina):

http://rjrex2691.tripod.com/id22.html


A vsetko som nasiel za par minut, tukol som 'macak piccolomini' do google...

Enjoy!!
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra -> od veci - off topic - mimo hry :-) Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
     
 
© Denis Pongrácz         © Jozef Žiak          ISSN 1336-9040
Stránka je optimalizovaná na rozlíšenie 1024x768
www.slachta.com   2005-2012