Stránka o šľachtických rodoch
© Denis Pongrácz © Jozef Žiak - ISSN 1336-9040
Prihlasovacie meno: Heslo:
Menu
· Úvodná stránka
· Akcie
· Články
· Diskusia
· Historické veduty
· Informácie o rodoch
· Katalóg stránok
· Kontakt
· Mapy
· Mestá a obce
· Mortuáriá
· Obrazáreň
· Podpora stránky
· Registre
· Sídla šľachty
· Súpisy šľachty
· Zoznam zdrojov
Spriaznené stránky

Webmail
Náhodný obrázok z databázy

Diskusia



 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastavenieNastavenie   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 

Koháry

 
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra -> Šľachta
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Tomáš K.
DNFTT
DNFTT


Zaregistrovaný od: 10. 04. 2014
Príspevky: 202
Bydlisko: Stará Lubovna

PríspevokZaslal: št október 09, 2014 16:40    Predmet: Odpovedať s citátom

na facebooku je jeden mladik s tymto priezviskom a vystupuje ako z kralovskeho rodu. inak mozu zit aj potomkovia uz vymretych rodov(po zenskych liniach). aj potomkovia Arpadovcov existuju, aj ked ten rod vymrel v 14 storoci. Jednoducho Andras Arpad mal dceru Erszebeth ta si vzala Daroia Moysa, ich dcera zase Medggyssyho Poka- jeho vnucka zase Bathoryho Laszla atd. Meno Arpad zaniklo, ale potomkovia ziju dodnes. to ked meno manzela prechadza na zenu a jej potomkov. a moze to slabnut, alebo silniet. myslime si, ze sa bavime so skutocnou princeznou a to je len manzelka princa(v dnesnej hlupej dobe casto aj bez slachtickeho povodu
_________________
...
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Folkmerová Alexandra
Vojak
Vojak


Zaregistrovaný od: 26. 05. 2013
Príspevky: 7


PríspevokZaslal: po júl 15, 2013 15:33    Predmet: Re: Koháry Odpovedať s citátom

Folkmerová Alexandra napísal:
marcela SK napísal:
Chcela by som Vás poprosiť o vyjadrenie názoru na tento rod som z toho jelen. Tak je Paveleková z toho rodu či naozaj ten rod vymrel po meči potom prečo existujú dokumemty a aj rodokmeň. Prečo bolo vyhlásené v rádii aby sa prihlásili Koháryovci vo Svätom Antone- ešte ktorí sú žijúci. Ďakujem

Pokiaľ ja viem, Koháry rod vymrel po meči, posledná Koháryová sa vydala za Coburga a tým majetok koháryovcov, ktorý bol z dnešného pohľadu na Slovensku obrovský, prešiel do rúk tohto nemeckého rodu. Ostatný Koháryovci boli len chudobní možno príbuzný Vami menovanej panej. Tak to chodí v šľachtických rodoch. Odpprúčam knuhu Polec: Coburgovci na Slovensku.



Opravujem autora a názov knihy a ospravedlňujem sa za preklep: Roman Holec: Coburgovci a Slovensko
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bibiana
Čatár
Čatár


Zaregistrovaný od: 03. 06. 2007
Príspevky: 40


PríspevokZaslal: pia jún 28, 2013 10:55    Predmet: Koháry Odpovedať s citátom

Fu,
tak za takúto odpoveď ďakujem. Netuším, z kade ste to vyhrabali, ale klobúk dole. Máte odkazy ešte na nejaké linky.
O tomto rode je u nás málo info.
dakujem.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
wattai
Vojak
Vojak


Zaregistrovaný od: 16. 09. 2010
Príspevky: 8


PríspevokZaslal: št jún 27, 2013 15:45    Predmet: Re: Koháry Odpovedať s citátom

bibiana napísal:
Dobrý deň,
ste si tou dedinou Koláre istý? o Rodine Koháry tam nie je zmienka.Uvedená obec patrila do vesprémskej stolice?


Hont vármegye keleti határán, ott, ahol az Ipoly a vármegye területére lép fekszik a mai Kóvár helység. Kóvár, mint általában az Ipoly vidéke, a Hont-Pázmány nemzetség ősi birtoka. E nemzettség első tagjairól, Hont és Pázmány lovagokról kapta nevét (habár csak Hont leszármazottai alkották ezt a nemzettséget, ugyanis Pázmánynak nem volt utóda), akik 983 körül érkeztek hazánkba. Sokáig német származásúnak tartották őket (ez a feltevés még ma is igen népszerű), de valójában inkább itáliai lovagokról van szó, hiszen a családban fellelhető nevek (Bény, Lampert, stb...) ezt valószínűsítik, ezenkívül a források sehol sem említik őket német származásúnak (A Hunt-Patzman név csak a jóhiszemű másolók elírása volt). Később első királyunk, Szent István testőrségének parancsnokaiként harcoltak annak oldalán Koppány ellen. Szolgálatukért cserébe, István király hatalmas birtokokat adományozott nekik a Felvidéken. Említésre méltó, hogy Hont egyik dédunokája, Lampert olyan magasra emelkedett a ranglétrán, hogy elnyerhette Szent László magyar király húgának a kezét. Később Lampert, ahogy az a korabeli gazdag családoknál az szokásban volt, kolostort alapított, mégpedig Hont vármegyében, Bozókon. Az évszázadok során a nemzetség egyre nőtt és ágakra vált szét. Míg egyes ágak tagjai az ország leghatalmasabb földesurai közé emelkedtek, mások beleolvadtak a köznemesség soraiba. A tatárjárás után tűnik fel a Kóvári és Kicsalomjai ág, melynek őse Lampert egri püspök (1246-1275) testvére Miklós. Miklósnak két fia közül Pázmány a Kóvári, Miklós, pedig a Kiscsalomjai család ősatyja. Pázmány fia László 1338.-ban királyi emberként már a Kóvári nevet viseli. Unokája Pál (1388-1425) Garai Miklós nádor ítélőmestere volt. Az ő unokáját, Györgyöt (aki 1472-ben Mátyás király udvarnoka volt) tartják a források a mai Koháry család ősének (Nobilis Georgius Koháry Matthiae Corvini Regis Hungariae Aulicus).
_________________
de Watta et Szentmártonkáta
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
bibiana
Čatár
Čatár


Zaregistrovaný od: 03. 06. 2007
Príspevky: 40


PríspevokZaslal: ut jún 25, 2013 21:32    Predmet: Koháry Odpovedať s citátom

Dobrý deň,
ste si tou dedinou Koláre istý? o Rodine Koháry tam nie je zmienka.Uvedená obec patrila do vesprémskej stolice?
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
wattai
Vojak
Vojak


Zaregistrovaný od: 16. 09. 2010
Príspevky: 8


PríspevokZaslal: ut jún 25, 2013 10:09    Predmet: Re: Koháry Odpovedať s citátom

bibiana napísal:
Dobrý deň,
čítala som, že Koháry si zobral priezvisko podľa obce Kohár z Vesprémskej stolice (župy).Takú obec, ale na nete neviem nájsť. Tuší niekto ako sa volá uvedená obec v súčasnosti? Ani v starom maďarskom názvosloví som nič nenašla.


Dobry den!

Rodina má meno z obce "Kóvár" ktorí lezí na území dnesného slovenska v okrese Velky Krtis pod slovenskym menom "Koláre"
_________________
de Watta et Szentmártonkáta
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
bibiana
Čatár
Čatár


Zaregistrovaný od: 03. 06. 2007
Príspevky: 40


PríspevokZaslal: po jún 24, 2013 22:03    Predmet: Koháry Odpovedať s citátom

Dobrý deň,
čítala som, že Koháry si zobral priezvisko podľa obce Kohár z Vesprémskej stolice (župy).Takú obec, ale na nete neviem nájsť. Tuší niekto ako sa volá uvedená obec v súčasnosti? Ani v starom maďarskom názvosloví som nič nenašla.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Folkmerová Alexandra
Vojak
Vojak


Zaregistrovaný od: 26. 05. 2013
Príspevky: 7


PríspevokZaslal: so jún 01, 2013 14:45    Predmet: Odpovedať s citátom

marcela SK napísal:
Dobrý večer
Pokiaľ ja viem tak tí čo žijú nie sú chudáci!!!!!!
A pokiaľ viem tak sú na to aj dokumenty od hradu Čabraď, ktorý je v okrese Krupina a ten patril Koháryovcom.
Ale aj tak Vám ďakujm za Váš názor.

Cítim rozdiel v termíne "chudobní" a "chudáci", hlavne v porovnaní s bohatstvom uhorských Coburgovcov.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Folkmerová Alexandra
Vojak
Vojak


Zaregistrovaný od: 26. 05. 2013
Príspevky: 7


PríspevokZaslal: st máj 29, 2013 19:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Denis napísal:
Kniezacia vetva rodu Kohary vymrela, doklada ta mnoho pisomnosti v ich archive. Treba ale povedat ze predposledny ako aj posledny Coburg mal mnoho bastardov, niekolko ich aj poznam. zeny vyplatil majetko a ozenil ich s kocismi a tak. Existuje vsak jedna neslachticka rodina co mam toto priezvisko. ci je to jedna z linii tohoto rodu vsak moze osvetlit iba vyskum. v kazdom pripade tato linia nema ziadne pravne spojenie s vymretym rodom. Ten sa uzavrel a ich vsetky preva prevzal rod Sachsen Coburg.


ASI TAK! SÚHLASÍM!
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Folkmerová Alexandra
Vojak
Vojak


Zaregistrovaný od: 26. 05. 2013
Príspevky: 7


PríspevokZaslal: st máj 29, 2013 19:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Denis napísal:
Kniezacia vetva rodu Kohary vymrela, doklada ta mnoho pisomnosti v ich archive. Treba ale povedat ze predposledny ako aj posledny Coburg mal mnoho bastardov, niekolko ich aj poznam. zeny vyplatil majetko a ozenil ich s kocismi a tak. Existuje vsak jedna neslachticka rodina co mam toto priezvisko. ci je to jedna z linii tohoto rodu vsak moze osvetlit iba vyskum. v kazdom pripade tato linia nema ziadne pravne spojenie s vymretym rodom. Ten sa uzavrel a ich vsetky preva prevzal rod Sachsen Coburg.

ASI TAK! Súhlasím!
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Denis
Administrátor
Administrátor


Zaregistrovaný od: 12. 12. 2005
Príspevky: 785
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: ut máj 28, 2013 12:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Kniezacia vetva rodu Kohary vymrela, doklada ta mnoho pisomnosti v ich archive. Treba ale povedat ze predposledny ako aj posledny Coburg mal mnoho bastardov, niekolko ich aj poznam. zeny vyplatil majetko a ozenil ich s kocismi a tak. Existuje vsak jedna neslachticka rodina co mam toto priezvisko. ci je to jedna z linii tohoto rodu vsak moze osvetlit iba vyskum. v kazdom pripade tato linia nema ziadne pravne spojenie s vymretym rodom. Ten sa uzavrel a ich vsetky preva prevzal rod Sachsen Coburg.
_________________
Kone a serm su mojou celozivotnou laskou.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
marcela SK
Vojak
Vojak


Zaregistrovaný od: 27. 11. 2012
Príspevky: 2
Bydlisko: Detva

PríspevokZaslal: po máj 27, 2013 19:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Dobrý večer
Pokiaľ ja viem tak tí čo žijú nie sú chudáci!!!!!!
A pokiaľ viem tak sú na to aj dokumenty od hradu Čabraď, ktorý je v okrese Krupina a ten patril Koháryovcom.
Ale aj tak Vám ďakujm za Váš názor.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Folkmerová Alexandra
Vojak
Vojak


Zaregistrovaný od: 26. 05. 2013
Príspevky: 7


PríspevokZaslal: ne máj 26, 2013 18:34    Predmet: Re: Koháry Odpovedať s citátom

Folkmerová Alexandra napísal:
marcela SK napísal:
Chcela by som Vás poprosiť o vyjadrenie názoru na tento rod som z toho jelen. Tak je Paveleková z toho rodu či naozaj ten rod vymrel po meči potom prečo existujú dokumemty a aj rodokmeň. Prečo bolo vyhlásené v rádii aby sa prihlásili Koháryovci vo Svätom Antone- ešte ktorí sú žijúci. Ďakujem

Pokiaľ ja viem, Koháry rod vymrel po meči, posledná Koháryová sa vydala za Coburga a tým majetok koháryovcov, ktorý bol z dnešného pohľadu na Slovensku obrovský, prešiel do rúk tohto nemeckého rodu. Ostatný Koháryovci boli len chudobní možno príbuzný Vami menovanej panej. Tak to chodí v šľachtických rodoch. Odpprúčam knuhu Polec: Coburgovci na Slovensku.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Folkmerová Alexandra
Vojak
Vojak


Zaregistrovaný od: 26. 05. 2013
Príspevky: 7


PríspevokZaslal: ne máj 26, 2013 18:33    Predmet: Re: Koháry Odpovedať s citátom

marcela SK napísal:
Chcela by som Vás poprosiť o vyjadrenie názoru na tento rod som z toho jelen. Tak je Paveleková z toho rodu či naozaj ten rod vymrel po meči potom prečo existujú dokumemty a aj rodokmeň. Prečo bolo vyhlásené v rádii aby sa prihlásili Koháryovci vo Svätom Antone- ešte ktorí sú žijúci. Ďakujem

ospravedlnujem sa za hrubé chyby - sústredila som sa na obsah...
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Folkmerová Alexandra
Vojak
Vojak


Zaregistrovaný od: 26. 05. 2013
Príspevky: 7


PríspevokZaslal: ne máj 26, 2013 18:32    Predmet: Re: Koháry Odpovedať s citátom

marcela SK napísal:
Chcela by som Vás poprosiť o vyjadrenie názoru na tento rod som z toho jelen. Tak je Paveleková z toho rodu či naozaj ten rod vymrel po meči potom prečo existujú dokumemty a aj rodokmeň. Prečo bolo vyhlásené v rádii aby sa prihlásili Koháryovci vo Svätom Antone- ešte ktorí sú žijúci. Ďakujem

Pokiaľ ja viem, Koháry rod vymrel po meči, posledná Koháryová sa vydala za Coburga a tým majetok koháryovcov, ktorý bol z dnešného pohľadu na Slovensku obrovský, prešiel do rúk tohto nemeckého rodu. Ostatný Koháryovci boli len chudobní možno príbuzný Vami menovanej panej. Tak to chodí v šľachtických rodoch. Odpprúčam knuhu Polec: Coburgovci na Slovensku.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
marcela SK
Vojak
Vojak


Zaregistrovaný od: 27. 11. 2012
Príspevky: 2
Bydlisko: Detva

PríspevokZaslal: ne december 16, 2012 0:16    Predmet: Koháry Odpovedať s citátom

Chcela by som Vás poprosiť o vyjadrenie názoru na tento rod som z toho jelen. Tak je Paveleková z toho rodu či naozaj ten rod vymrel po meči potom prečo existujú dokumemty a aj rodokmeň. Prečo bolo vyhlásené v rádii aby sa prihlásili Koháryovci vo Svätom Antone- ešte ktorí sú žijúci. Ďakujem
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra -> Šľachta Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
     
 
© Denis Pongrácz         © Jozef Žiak          ISSN 1336-9040
Stránka je optimalizovaná na rozlíšenie 1024x768
www.slachta.com   2005-2012