Stránka o šľachtických rodoch
© Denis Pongrácz © Jozef Žiak - ISSN 1336-9040
Prihlasovacie meno: Heslo:
Menu
· Úvodná stránka
· Akcie
· Články
· Diskusia
· Historické veduty
· Informácie o rodoch
· Katalóg stránok
· Kontakt
· Mapy
· Mestá a obce
· Mortuáriá
· Obrazáreň
· Podpora stránky
· Registre
· Sídla šľachty
· Súpisy šľachty
· Zoznam zdrojov
Spriaznené stránky

Webmail
Náhodný obrázok z databázy

Diskusia



 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastavenieNastavenie   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 

Szentivanyi
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra -> Genealógia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Juniperus
SPONZOR
SPONZOR


Zaregistrovaný od: 15. 02. 2006
Príspevky: 95
Bydlisko: Banska Bystrica

PríspevokZaslal: ne február 27, 2022 17:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Dušan Szentivanyi napísal:
Ďakujem poobzerám sa po tom asi v Maďarsku?

infformácia z FB: https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.1139908736189566&type=3 //23. apríla 2019
Dostala sa mi do zbierky takáto kniha z roku 2017, síce je len v maďarčine, ale primárne sa venuje histórii šľachty na území Slovenska, a to konkrétne rodu Sentiváni (Szent-Ivány, Svätojánsky) a pamiatkam, ktoré po ňom (nielen) na území Slovenska zostali. Práca je rozdelená podľa regiónov, najviac pozornosti sa venuje severným stoliciam, predovšetkým Liptovu, alej Orave a Trenčínu, ale dostatočný priestor dostali aj Tekov, Šariš a (potešiteľne aj) Novohrad. Nejde o vedeckú monografiu, skôr popularizačnú prácu, avšak faktografia v textovej časti vyzerá byť zvládnutá na úrovni. Text je doplnený bohatou obrazovou prílohou, často zo súkromných archívov, takže množstvo historických fotografií je tu zrejme prezentovaných vôbec po prvýkrát.
_________________
T.D.D.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Pavol-Szentivanyi
Vojak
Vojak


Zaregistrovaný od: 27. 09. 2015
Príspevky: 2
Bydlisko: Stará Ľubovňa

PríspevokZaslal: št október 15, 2015 14:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Pavol-Szentivanyi napísal:
Tomáš K. napísal:
aj v Starej Lubovni ziju pekne dievcata s tymto menom. :)inak aj prastryko mal za manzelku Judit Szentivanyi- dcera Ferenca a isty Antal Szentivanyi bol v nasej rodine v pribuzenskom vztahu tiez.ale to uz som spominal niekde inde


Jasné že v Starej Ľubovni je Szentiványiovcov veľa aj krásne dievčatá z týmto priezviskom

Náš rodinný erb Szentivanyiovcov tu..
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=569470933226860&set=a.569470913226862.1073741887.100004918753023&type=3&theater
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Dana Majerčíková
Kadet
Kadet


Zaregistrovaný od: 21. 01. 2015
Príspevky: 86


PríspevokZaslal: št október 15, 2015 13:43    Predmet: sobáš Odpovedať s citátom

12.júna 1854 sa v Okoličnom vydala Matilda Žofia Szent-Ivány z Liptovského Sv. Jána (*1838, +1910) za Ladislava Nyáryho (*1831, +1895).
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pavol-Szentivanyi
Vojak
Vojak


Zaregistrovaný od: 27. 09. 2015
Príspevky: 2
Bydlisko: Stará Ľubovňa

PríspevokZaslal: ne september 27, 2015 21:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Tomáš K. napísal:
aj v Starej Lubovni ziju pekne dievcata s tymto menom. :)inak aj prastryko mal za manzelku Judit Szentivanyi- dcera Ferenca a isty Antal Szentivanyi bol v nasej rodine v pribuzenskom vztahu tiez.ale to uz som spominal niekde inde


Jasné že v Starej Ľubovni je Szentiványiovcov veľa aj krásne dievčatá z týmto priezviskom
_________________
https://youtu.be/tUe-qI0qUt0
https://www.youtube.com/watch?v=QGv7jlBYtCc
https://www.youtube.com/watch?t=648&v=GQV-ELcSaSw
https://www.youtube.com/watch?v=OQ6nQ_p5qe0
https://www.youtube.com/watch?v=pilIcCA5FZQ
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Tomáš K.
DNFTT
DNFTT


Zaregistrovaný od: 10. 04. 2014
Príspevky: 202
Bydlisko: Stará Lubovna

PríspevokZaslal: st október 29, 2014 17:55    Predmet: Odpovedať s citátom

aj v Starej Lubovni ziju pekne dievcata s tymto menom. :)inak aj prastryko mal za manzelku Judit Szentivanyi- dcera Ferenca a isty Antal Szentivanyi bol v nasej rodine v pribuzenskom vztahu tiez.ale to uz som spominal niekde inde
_________________
...
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Peter Svätojánsky
Vojak
Vojak


Zaregistrovaný od: 24. 12. 2013
Príspevky: 1


PríspevokZaslal: ut december 24, 2013 18:42    Predmet: Svätojánsky Odpovedať s citátom

Ahojte Šľachta,

poprosím Vás vedeli by ste mi poskytnúť podrobnejšie informácie o našom rodokmeni,
ďakujem,
Peter
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pavlína Nigrinová
Vojak
Vojak


Zaregistrovaný od: 05. 11. 2013
Príspevky: 1
Bydlisko: LIBEREC

PríspevokZaslal: pia november 08, 2013 15:36    Predmet: rod Szentivanyi Odpovedať s citátom

zdravím všechny, Szentivanyiovci nevymřeli, jsem jedna z toho rodu, sice žijí v Čechách ale rodinu mám na Slovensku v Pavlovciach n/Uhom. Chybou úředníku se jméno zkomolilo a tak mají příjmení napsané slovensky. Ráda bych se taky dozvěděla víc o rodu, který sahá až do Uher 1456.
_________________
zaujímá mne rodokmen rodu Szentivanyí. V Star. Ľubovni, Košiciach, Pavlovce nad Uhom, ostatní je v Uhrách a Anglii
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Dušan Szentivanyi
Vojak
Vojak


Zaregistrovaný od: 04. 11. 2007
Príspevky: 12


PríspevokZaslal: št november 19, 2009 7:06    Predmet: Odpovedať s citátom

veľmi pekne ďakujem za informáciu Smile
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ivan
Čatár
Čatár


Zaregistrovaný od: 03. 08. 2006
Príspevky: 43
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: ne november 15, 2009 16:31    Predmet: re Odpovedať s citátom

V knihe Ehrenbuch der Oesterreichisch-Ungarischen Wehrmacht je uvedený jeden člen tohto rodu:

Szent-Iványi von Liptó-Szentiván Nikolaus, nadporučík (Oblt), "stolično-belehradský" honvédsky peší pluk č. 17 (HIR.17), Vojenský záslužný kríž III.triedy (MVK.3.), rozkaz č. 54 pre uhorskú kráľovskú vlastibranu (k.u. Honvéd) z roku 1915.

V zozname dôstojníkov uhorskej kráľovskej vlastibrany (k.u. Honvéd) z obdobia WWI sa nachádza viacero osôob s menom Szentiványi - Elemér, Ferencz, Mihály a Sándor...
_________________
INDIVISIBILITER AC INSEPARABILITER
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Dušan Szentivanyi
Vojak
Vojak


Zaregistrovaný od: 04. 11. 2007
Príspevky: 12


PríspevokZaslal: ne august 09, 2009 16:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Apropo Názov toho článku je Nezamestnaný šľachtic a časopis vlastním. ďakujem za informáciu. Hľadám stále viac informácii, hlavne o spišskej vetve.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Dušan Szentivanyi
Vojak
Vojak


Zaregistrovaný od: 04. 11. 2007
Príspevky: 12


PríspevokZaslal: ne august 09, 2009 16:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Pán Oskár Szent-Ivány je ten pán o ktorom písal časopis Plus sedem dní a s týmto pánom som sa zoznámil. Je to naozaj milý človek a veľa mi toho o rode povedal.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
martin.
Rotmajster
Rotmajster


Zaregistrovaný od: 11. 01. 2009
Príspevky: 68


PríspevokZaslal: so august 08, 2009 21:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Moja chaba informacia - jeden potomok Szentivanyiovcov, kt. vlastnili kastiel v Behynciach, zomrel tusim v sedemdesiatych rokoch v Australii (teda grof. linia?). Este v 50. sa potajme - teda oficialne len prechadzal cez Slovensko - naposledy zastavil v kastieli, kde vtedy uz bola krcma, potom nejaky kulturak. Viem, ze sa tak stretol s este niektorym sluzobnictvom, a viac neprisiel.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ultimus
Vojak
Vojak


Zaregistrovaný od: 25. 11. 2008
Príspevky: 16


PríspevokZaslal: pia august 07, 2009 12:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Pan Szentivanyi, v casopise Plus 7 dni urcite pisali o rode Vasho mena. Je tomu asi 10 rokov, clovek o ktorom pisali mal byt dneska vyuceny remeselnik niekde z juhu a on bol tiez potomok tohto rodu. Tak si pamatam, ze vlacil vsade kufrik s dokumentmi, aj ukazoval fotografie rodinnych udalosti este zo Slovakstatu, vtedy to bola bohata rodina, pre komunistov burzuji tak im vsetko vzali. Zavolajte si do redakcie, mozno Vam v registri najdu cislo a rocnik s clankom. Potom si ho dajte doniest v nejakej lepsej kniznici z archivu. Zial, nazov clanku ani nic viac Vam nepoviem.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Dušan Szentivanyi
Vojak
Vojak


Zaregistrovaný od: 04. 11. 2007
Príspevky: 12


PríspevokZaslal: ut august 04, 2009 11:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Pred dvoma týždňami som sa zoznámil s pánom Oskarom Szent-Iványim, žijúcim v Hurbanove ktorý sa narodil v Liptovskom Jáne predpokladám, že on je posledným žijúcim potomkom rodu na Slovensku pochádzajúceho priamo z Liptovského Jána nakoľko celý rod sa rozprchol po celom svete. Veľmi sa teším na ďalšie kontakty s ním, má veľa vedomostí o rode a predpokladám aj vecné a listinné dôkazy o pôvode a existencii rodu.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kora
Nadporučík
Nadporučík


Zaregistrovaný od: 26. 11. 2007
Príspevky: 104
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: po jún 16, 2008 21:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Pre Dušana Szentiváyniho:
Ešte som zabudla - v diskusii spomínanú knihu môžete nájsť aj v archíve v Liptovskom Mikuláši.
Je tam veľmi sympatický a ochotný pán archivár, ktorý mne osobne veľmi pomohol. Môžem iba odporučiť kontaktovať. Cool
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kora
Nadporučík
Nadporučík


Zaregistrovaný od: 26. 11. 2007
Príspevky: 104
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: po jún 16, 2008 21:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Pre Dušana Szentiványiho:

Rod Szentiványi, resp. Svätojánsky bol užšie spriaznený (hlavne na Liptove) okrem iného aj s rodom Joob-Fancsaly.
Ak by ste mali záujem o nejaké informácie, stačí dať vedieť...
(Vo svojej databáze mám 3 osoby s menom Szent-Iványi viazané k rodu Joob-Fancsaly.)
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kora
Nadporučík
Nadporučík


Zaregistrovaný od: 26. 11. 2007
Príspevky: 104
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: po jún 16, 2008 21:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Pre Marka:
Ja som napríklad hlboko presvedčená o profesionalite a nepopierateľnej kompetencii pána Denisa, tiež som však narazila na nepresnosti medzi našimi údajmi.
Nemyslím si, že tu ide o dôveru alebo pochybovanie, skôr si myslím, že charakter genealogického bádania a genealógie ako takej predpokladá overovanie a diskusie medzi jednotlivými bádateľmi, ktorých výsledkom má byť údaj podložený najlepšie niekoľkými zdrojmi. Genealógia nie je veda ako napr. fyzika, kde je niečo dané a je zbytočné o tom diskutovať.
Je náročné osobne si overiť všetky informácie, preto sa môže stať, že napr. existuje nejaká línia, ktorá nie je doposiaľ popísaná, jej existencia je však dokázateľná matrikami.
Alebo si snáď myslíte, že existuje niekto, kto vie absolútne všetko??
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
I. nagy
Major
Major


Zaregistrovaný od: 21. 08. 2006
Príspevky: 291


PríspevokZaslal: so máj 31, 2008 12:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Diskusia by nikdy nemala byt sycophantia, alebo po slovensky patolizacstvo. Taky intelektualny despotizmus nie je asi nikomu zapotreb
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
marko
Rotmajster
Rotmajster


Zaregistrovaný od: 06. 02. 2006
Príspevky: 58


PríspevokZaslal: pia máj 30, 2008 16:09    Predmet: pan Szentivanyi Odpovedať s citátom

Vazeny pan Szentivanyi Dusan, nechcem sa vam miesat do diskusie, ale ak by ste trosku viac citali medzi riadkami, asi by ste zistili, ze pan Pongracz je jeden z najlepsich odbornikov na genealogiu slovenskych rodov a nielen to - on je priam rodinne spriahnuty s viacerymi rodmi na severe Slovenska, detto pan Jozef. Ak naozaj Vas zaujima rod Szentivanyiovcov a to, ci ste s nimi rodinne vo zvazku (co vobec len kvoli menu nemusi byt tak), skuste memo tychto diskusii sa skontaktpvat s uvedenami panmi, mozno vam pomozu. Ja pisem len preto, lebo tu v diskusii ich poucovat o rodoch, ktore maju prelezene zhora dole je myslim skor pre usmev a nie serioznu diskusiu. Mne s mojimi predkami pomohol pan Federmayer, lebo vtedy som pana Pongracza zial este nepoznal. Inak by som sa nanho uz davno obratil s prosbou o odbornu pomoc mimo verejnych diskusii.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Dušan Szentivanyi
Vojak
Vojak


Zaregistrovaný od: 04. 11. 2007
Príspevky: 12


PríspevokZaslal: st máj 07, 2008 13:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Ďakujem poobzerám sa po tom asi v Maďarsku?
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra -> Genealógia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
     
 
© Denis Pongrácz         © Jozef Žiak          ISSN 1336-9040
Stránka je optimalizovaná na rozlíšenie 1024x768
www.slachta.com   2005-2012