Stránka o šľachtických rodoch
© Denis Pongrácz © Jozef Žiak - ISSN 1336-9040
Prihlasovacie meno: Heslo:
Menu
· Úvodná stránka
· Akcie
· Články
· Diskusia
· Historické veduty
· Informácie o rodoch
· Katalóg stránok
· Kontakt
· Mapy
· Mestá a obce
· Mortuáriá
· Obrazáreň
· Podpora stránky
· Registre
· Sídla šľachty
· Súpisy šľachty
· Zoznam zdrojov
Spriaznené stránky

Webmail
Náhodný obrázok z databázy

Diskusia



 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastavenieNastavenie   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 

Hľadám Erb rodu Kassay

 
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra -> Heraldika
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Denis
Administrátor
Administrátor


Zaregistrovaný od: 12. 12. 2005
Príspevky: 785
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: st november 13, 2013 14:04    Predmet: Re: bitka pri KE Odpovedať s citátom

lordlacik1 napísal:
Takže ak spomínaš bitku pri Košiciach a Rákocziho mhla to byť bitka pri Rozhanovciach. Erb máš správny, naša vetva, ktorú obaja hľadáme má korene niekde pri Budapešti. Ozvi sa mi a spravíme rodokmeň.

Viktor napísal:
Ešte jedna skutočnosť o ktorej viem, moja babka často spomínala jedného našeho predka, ktorý bojoval v Rákocziho vojsku, presnejšie, že bol velitelom jednej skupiny Rákocziho vojakov a spomínala to v súvislosti s bitkami v oblasti Košíc, že ten náš predok sa tam akosi vyznamenal a Rákoczi mu dal v košiciach neaké pozemky, a spomínala aj niečo o o zlepšení spoločenskej situácii celého rodu.


Musim vas pani upozornit ze bitka pri Rozhanovciach sa udiala 15.juna 1312 takze spajat to s Rakoczym je trochu pritiahnute za vlasy....
_________________
Kone a serm su mojou celozivotnou laskou.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
lordlacik1
Vojak
Vojak


Zaregistrovaný od: 08. 11. 2013
Príspevky: 1
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: ut november 12, 2013 7:33    Predmet: bitka pri KE Odpovedať s citátom

Takže ak spomínaš bitku pri Košiciach a Rákocziho mhla to byť bitka pri Rozhanovciach. Erb máš správny, naša vetva, ktorú obaja hľadáme má korene niekde pri Budapešti. Ozvi sa mi a spravíme rodokmeň.

Viktor napísal:
Ešte jedna skutočnosť o ktorej viem, moja babka často spomínala jedného našeho predka, ktorý bojoval v Rákocziho vojsku, presnejšie, že bol velitelom jednej skupiny Rákocziho vojakov a spomínala to v súvislosti s bitkami v oblasti Košíc, že ten náš predok sa tam akosi vyznamenal a Rákoczi mu dal v košiciach neaké pozemky, a spomínala aj niečo o o zlepšení spoločenskej situácii celého rodu.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Viktor
Čatár
Čatár


Zaregistrovaný od: 05. 12. 2006
Príspevky: 37
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: št december 07, 2006 20:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Ešte jedna skutočnosť o ktorej viem, moja babka často spomínala jedného našeho predka, ktorý bojoval v Rákocziho vojsku, presnejšie, že bol velitelom jednej skupiny Rákocziho vojakov a spomínala to v súvislosti s bitkami v oblasti Košíc, že ten náš predok sa tam akosi vyznamenal a Rákoczi mu dal v košiciach neaké pozemky, a spomínala aj niečo o o zlepšení spoločenskej situácii celého rodu.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Viktor
Čatár
Čatár


Zaregistrovaný od: 05. 12. 2006
Príspevky: 37
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: št december 07, 2006 20:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Prastarý otec sa volal Kassay Jánoš(Ján) a narodil sa 28.12.1897 v Košiciach.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jano
Kadet
Kadet


Zaregistrovaný od: 02. 03. 2006
Príspevky: 81
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: št december 07, 2006 18:38    Predmet: kašaj Odpovedať s citátom

Pozri sa po dokladoch ktoré ostali po starom, resp. prastarom otcovi /rodný, sobášny list/ a možno Ti budem vedieť poradiť. Jano
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Viktor
Čatár
Čatár


Zaregistrovaný od: 05. 12. 2006
Príspevky: 37
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: st december 06, 2006 22:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Viem toľko, že moja rodina bola z Košíc, a viem ešte, že mali niečo s Rákocim, (II myslím).
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jozef
Administrátor
Administrátor


Zaregistrovaný od: 01. 12. 2005
Príspevky: 1310
Bydlisko: Nemes Kosztolányi

PríspevokZaslal: st december 06, 2006 21:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Rodov Kassay a Kassai bolo viac, bolo by treba vediet ktory hladas. Myslim ze by si mal ist najskor hladat do archivu, tam by si urcite nieco zistil.

Toto je erb co uverejnil Siebmacher:
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
Viktor
Čatár
Čatár


Zaregistrovaný od: 05. 12. 2006
Príspevky: 37
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: st december 06, 2006 21:23    Predmet: Hľadám Erb rodu Kassay Odpovedať s citátom

Pekne zdravým.

Hľadám erb rodu Kassay, zatiaľ márne (na nete), ak mi viete pomôct, poradiť prípadne poslať jeho vyobrazenie ak by sa vám to podarilo budem vám vďačný.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra -> Heraldika Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
     
 
© Denis Pongrácz         © Jozef Žiak          ISSN 1336-9040
Stránka je optimalizovaná na rozlíšenie 1024x768
www.slachta.com   2005-2012