Stránka o šľachtických rodoch
© Denis Pongrácz © Jozef Žiak - ISSN 1336-9040
Prihlasovacie meno: Heslo:
Menu
· Úvodná stránka
· Akcie
· Články
· Diskusia
· Historické veduty
· Informácie o rodoch
· Katalóg stránok
· Kontakt
· Mapy
· Mestá a obce
· Mortuáriá
· Obrazáreň
· Podpora stránky
· Registre
· Sídla šľachty
· Súpisy šľachty
· Zoznam zdrojov
Spriaznené stránky

Webmail
Náhodný obrázok z databázy

Diskusia 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastavenieNastavenie   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 

FAQ
Registrácia a prihlásenie
Prečo sa nemôžem prihlásiť?
Je vôbec potrebné sa zaregistrovať?
Prečo som automaticky odhlásený?
Ako zabránim, aby sa moje užívateľské meno objavilo v zozname práve prihlásených ?
Zabudol som heslo!
Zaregistroval som sa, ale nemôžem sa prihlásiť!
V minulosti som sa zaregistroval, avšak teraz sa nemôžem prihlásiť?

Užívateľské nastavenia
Ako zmením svoje nastavenia ?
Časy sú chybné!
Zmenil som časové pásmo, ale je to stále chybne!
Môj jazyk nie je na zozname!
Ako zobrazím obrázok pod užívateľským menom ?
Ako zmeniť svoje zaradenie?
Keď kliknem na E-mailový odkaz na užívateľa, som vyzvaný k prihláseniu

Vkladanie príspevkov
Ako vložím tému do fóra ?
Ako zmením alebo zmažem príspevok ?
Ako pridám podpis k môjmu príspevku ?
Ako vytvorím anketu ?
Ako zmením alebo zmažem anketu ?
Prečo sa nemôžem dostať k fóru ?
Prečo nemôžem hlasovať v ankete ?

Formátovanie a typy príspevkov
Čo je BBCode?
Môžem používať HTML?
Čo to sú smajlíky ?
Môžem pridávať obrázky ?
Čo sú to oznámenia ?
Čo sú to prilepené témy ?
Čo sú to uzamknuté témy ?

Užívateľské úrovne a skupiny
Kto sú to administrátori ?
Kto sú to moderátori ?
Čo sú to užívateťské skupiny ?
Ako sa môžem zapojiť do užívateľskej skupiny?
Ako sa stanem moderátorom užívateľskej skupiny?

Súkromné správy
Nemôžem posielať súkromné správy!
Dostávam nechcené súkromné správy!
Dostal som spamový a otravný E-mail od niekoho z fóra!

Záležitosti okolo phpBB 2
Kto napísal tento program?
Prečo nie je k dispozícii funkcia X ?
Koho mám kontaktovať ohľadom otravných E-mailov alebo právnych záležitostí boardu?

 

Registrácia a prihlásenie
Prečo sa nemôžem prihlásiť?
Už ste sa zaregistrovali? Pred prihlásením je potrebné najskôr sa zaregistrovať. Bola Vám na fóre zakázaná činnosť (v takom prípade sa táto skutočnosť zobrazí)? Pokiaľ áno, kontaktujte administrátora a pýtajte sa na dôvody. Pokiaľ ste sa zaregistrovali, neboli ste z fóra vylúčený a stále sa nemôžete prihlásiť, znova skontrolujte svoje prihlasovacie meno a heslo. Obyčajne toto býva ten problém a pokiaľ nie je, kontaktujte administrátora. Možno má chybné nastavenia fóra.
Návrat hore
Je vôbec potrebné sa zaregistrovať?
Nemusíte. Všetko záleží na administrátorovi fóra, či je potrebné sa zaregistrovať ku vkladaniu príspevkov. Samozrejme, že registrácia Vám umožní prístup k ostatným službám nedostupným anonymným užívateľom, ako napr. smajlíky, súkromné správy, E-mailovanie užívateľov, prihlásenie do skupín, atď. Vrele Vám teda registráciu doporučujeme. Zaberie to len chvíľu.
Návrat hore
Prečo som automaticky odhlásený?
Pokiaľ nezaškrtnete tlačítko Automatické prihlásenie, keď sa prihlásite, budete prihlásený len počas práce vo fóre. Toto má zabrániť zneužitiu Vášho účtu niekým iným. Aby ste zostali prihlásený, zaškrtnite toto políčko, keď se prihlásite. Toto však nedoporučujeme, keď sa prihlasujete z verejného počítača, napr. v knižnici, z internetovej kaviarne, na univerzite atď.
Návrat hore
Ako zabránim, aby sa moje užívateľské meno objavilo v zozname práve prihlásených ?
Vo Vašom nastavení nájdete možnosť Ukryť sa pri prihlásení, pokiaľ túto možnosť zvolíte budete viditeľný len pre administrátorov alebo sami sebe. Budete počítáný ako ukrytý užívateľ.
Návrat hore
Zabudol som heslo!
Nepanikárte! Vaše heslo môžeme obnoviť. V tomto prípade stlačte na prihlasovacej stránke tlačítko Zabudol som svoje heslo, pokračujte podľa inštrukcií a takmer ihneď budete prihlásený
Návrat hore
Zaregistroval som sa, ale nemôžem sa prihlásiť!
Najskôr skontrolujte, že zadávate správne užívateľské meno a heslo. Pokiaľ sú v poriadku, potom sa mohla stať jedna z nasledovných dvoch vecí. Pokiaľ je povolená podpora COPPA a klikli ste pri registrácii na odkaz Mám menej ako 13 rokov budete musieť postupovať podľa zaslaných inštrukcií. Pokiaľ toto nie je ten prípad, potom Váš účet musí byť aktivovaný. Niektoré boardy potrebujú aktiváciu všetkých nových registrácií, buď Vami alebo administrátorom pred tým, ako sa môžete prihlásiť. Keď ste sa registrovali, boli by ste k tomu vyzvaný. Pokiaľ Vám bol zaslaný E-mail, postupujte podľa inštrukcií v ňom uvedených, pokiaľ ste tento E-mail neobdržali, potom teda ste si istý, že Vaša E-mailová adresa bola platná ? Jeden dôvod, prečo sa aktivácia používa, je zmenšiť možnosť červených užívateľov obťažujúcich board anonymne. Pokiaľ si ste istí, E-mailová adresa ktorú ste použili je platná, skontaktujte administrátora boardu.
Návrat hore
V minulosti som sa zaregistroval, avšak teraz sa nemôžem prihlásiť?
Najpravdepodobnejšie dôvody; zadali ste chybné užívateľské meno alebo heslo (skontrolujte E-mail, ktorý ste obdržali. Keď ste sa zaregistrovali, alebo administrátor z nejakého dôvodu zmazal Váš účet. Pokiaľ je to ten druhý prípad, potom ste možno nevložili žiadny príspevok? Je to bežné, že sa pravidelne odstraňujú užívatelia, ktorí ničím neprispeli, aby sa zmenšila veľkosť databázy. Skúste sa zaregistrovať znova a zapojte sa do diskusií.
Návrat hore

Užívateľské nastavenia
Ako zmením svoje nastavenia ?
Všetky Vaše nastavenia (pokiaľ ste zaregistrovaný) sú uložené v databáze. Ku zmene stačí stlačiť tlačítko odkazu Profil (zvyčajne sa objavuje na hornej časti stránky, ale toto nemusí byť ten prípad). Toto Vám umožní zmeniť si všetky Vaše nastavenia
Návrat hore
Časy sú chybné!
Časy sú takmer vždy v poriadku, avšak to, čo vidíte sú časy zobrazené v inom časovom pásme než v tom, v ktorom sa nachádzate. Pokiaľ je to tak, zmeňte si časové pásmo v profile. Berte na vedomie, že zmenu časového pásma a podobné nastavenia môžu meniť len registrovaní uživatelia. Takže pokiaľ nie ste registrovaný, toto je dobrý dôvod, prečo tak urobiť!
Návrat hore
Zmenil som časové pásmo, ale je to stále chybne!
Ak ste si istý, že ste zadali časové pásmo správne a aj tak sa líši od toho správneho, tak tou najpravdepodobnejšou odpoveďou je, že sa jedná o letný čas. Fórum nie je stavané na registrovanie rozdielov medzi štandardným a letným časom, takže sa môže jednať o 1 hodinový rozdiel.
Návrat hore
Môj jazyk nie je na zozname!
Pravdepodobne administrátor nenainštaloval tento jazyk, alebo ho nikto do tohoto jazyka zatiaľ nepreložil. Kontaktujte administrátora, prípadne si preklad vytvorte sami. Pre viac informácií navštívte stránky phpBB Group
Návrat hore
Ako zobrazím obrázok pod užívateľským menom ?
Možno ste zaregistrovali pri prezeraní príspevkov dva obrázky pod užívateľským menom. Ten prvý je obrázok spojený s Vašou úrovňou, zvyčajne v tvare hviezdičiek alebo kocočiek ukazujúcich, koľko príspevkov ste už pridali, alebo Vašu pozíciu vo fóre. Pod ním sa môže nachádzať väčší obrázok, známy ako "postavička" (avatar), čo je vlastne unikátny obrázok každého užívateľa. Záleží na administrátorovi fóra, či postavičky povolí, či ako s nimi naloží (v akej podobe sa zobrazia). Pokiaľ nemôžete využívať postavičky, potom práve vtedy toto administrátori zakázali, a Vy by ste sa mali spýtať na dôvody (veríme, že se hodia!)
Návrat hore
Ako zmeniť svoje zaradenie?
Zvyčajne svoje zaradenie zmeniť priamo nemôžete (úrovne sa objavujú pod Vašim užívateľským menom v témach a vo Vašom profile, čo záleží na použitom vzhľade). Väčšina diskusných fór používa hodnotenie úrovní k rozlíšeniu počtu Vami pridaných príspevkov a k identifikácii určitých užívateľov, napr. označenie moderátorov a administrátorov môže mať zvláštny vzhľad. Prosím, nezaťažujte board zbytočným prispievaním len aby ste dosiahli vyššej úrovne. Moderátori alebo administrátoro potom môžu počet Vašich príspevkov znížiť.
Návrat hore
Keď kliknem na E-mailový odkaz na užívateľa, som vyzvaný k prihláseniu
Len zaregistrovaní užívatelia môžu posielať E-mail ľuďom cez nastavený E-mailový formulár (pokiaľ administrátor túto možnosť povolil). Toto umožňuje zbaviť sa otravných anonymných správ.
Návrat hore

Vkladanie príspevkov
Ako vložím tému do fóra ?
Jednoucho. Kliknete na príslušné tlačítko na obrazovke fóra alebo témy. Možno bude potrebné sa zaregistrovať, skôr ako budete môcť prispieť do diskusie, to čo máte povolené môžete vidieť na spodnej časti fóra alebo témy (Napr.Môžete pridávať nové témy, Môžete voliť v anketách, atď.)
Návrat hore
Ako zmením alebo zmažem príspevok ?
V prípade, že nie ste moderátor alebo administrátor, tak môžete upravovať alebo mazať len svoje príspevky. Môžete upraviť správu (niekedy len do obmedzeného času po prispení) kliknutím na tlačítko upraviť. Pokiaľ už niekto odpovedal na Váš príspevok, objaví sa Vám malinký výstup textíku pod príspevkom, keď sa vrátite k téme, čo ukazuje koľkokrát ste tento príspevok upravovali. Toto sa objaví, pokiaľ nikto neodpovedal, alebo pokiaľ moderátor či administrátor zmenili príspevok (mali by zanechať odkaz prečo ho zmenili). Normálni užívatelia nemôžu príspevok zmazať, pokiaľ naň niekto už odpovedal.
Návrat hore
Ako pridám podpis k môjmu príspevku ?
Pridať podpis znamená, že si musíte najprv nejaký vytvoriť. To urobíte cez položku profil. Po vytvorení si skontrolujte položku Pridať podpis. Môžete tiež pridať rovnaký podpis pre všetky Vaše príspevky zaškrtnutím príslušného políčka v profile (je možné nepridávať podpis k vybratým príspevkom odstránením tohto zaškrtnutia
Návrat hore
Ako vytvorím anketu ?
Vytvorenie ankety je jednoduché. Keď pridáte nový príspevok (alebo upravovať prvý príspevok, pokiaľ môžete) mali by ste vidieť tlačítko Pridať anketu pod hlavným oknom na pridávanie príspevkov (pokiaľ to nevidíte, zrejme nemáte oprávnenie vytvárať ankety). Mali by ste zadať názov ankety a potom aspoň 2 možnosti (nastavte napísaním názov otázky a kliknite na Pridať možnosť. Môžete tiež pridať časový limit pre anketu, kde 0 znamená neobmedzenú voľbu. Nastavením administrátora tak vznikne limit pre možnosti, ktoré uvediete
Návrat hore
Ako zmením alebo zmažem anketu ?
Je to rovnaké ako s príspevkami, ankety môžu byť editované pôvodným autorom, moderátorom alebo adminom. Editáciu zahájite kliknutím na prvý príspevok v téme (toto je vždy s anketou spojené). Pokiaľ nikto zatiaľ nehlasoval, potom môžu užívatelia vymazať alebo zmeniť položku v ankete, v prípade už uskutočnenej voľby to tak môže urobiť len moderátor nebo administrátor. Toto by malo zabrániť v manipulácii s výsledkami ankety
Návrat hore
Prečo sa nemôžem dostať k fóru ?
Niektoré fóra môžu byť zneprístupnené určitým ľuďom či skupinám. K čítaniu, prehliadaniu, či prispievaniu atď. potrebujete zvláštnu autorizáciu, ktorú môže poskytnúť len moderátor a administrátor, takže kontaktujte niekoho z nich.
Návrat hore
Prečo nemôžem hlasovať v ankete ?
Hlasovať môžu len registrovaní užívatelia (aby neboli skreslené výsledky). Pokiaľ ste zaregistrovaný a stále nemôžete hlasovať, pravdepodobne nemáte oprávnený prístup.
Návrat hore

Formátovanie a typy príspevkov
Čo je BBCode?
BBCode je zvláštna implementácia HTML, kde použitie BBCode je rozhodnutie administrátora (môžete toto nepovoliť pre jednotlivé príspevky). BBCode sám o sebe je podobný štýlom HTML, tagy sú uzavreté v hranatých zátvorkách [ a ] viac ako < a > a ponúka väčšiu kontrolu nad tým, čo a ako sa zobrazí. Pre viac informácií o BBCode si pozritee si sprievodcu.
Návrat hore
Môžem používať HTML?
To závisí na tom, či to administrátorpovolí. Pokiaľ to máte povolené, zistíte že fungujú len niektoré tagy. Čo je bezpečnostná funkcia, ktorá zamedzí zneužitiu alebo zničeniu vzhľadu či spôsobenie iných problémov. Pokiaľ je HTML povolené, môžete túto voľbu príspevok od příspěvku zakázať.
Návrat hore
Čo to sú smajlíky ?
Smajlíky, či Emotikony sú malé grafické obrázky, ktoré sa používají k vyjadreniu výrazu emócií za použitia malého kódu, napr. :) znamená šťastný, :( znamená smutný. Plný zoznam smajlíkov si môžete prohliadnuť cez príspevkový formulár. Prosím, skúste tieto smajlíky nadmerne nepoužívať, aby sa príspevok nestal nečitateľným. Eventuálne môže moderátor Váš príspevok v tomto smere zmeniť
Návrat hore
Môžem pridávať obrázky ?
Obrázky sa môžu zobrazovať vo Vašich príspevkoch. Aj keď v súčasnej dobe neexistuje žiadna funkcia k nahratiu obrázkov priamo na board. Z tohto dôvodu musíte uviesť na takýto obrázok odkaz, napr. http://www.niekde-na-internete.sk/moj-obrazok.gif. Nemôžete urobiť odkazy na obrázky na vlastnom PC (pokiaľ to nie je verejne prístupná stanica) alebo obrázky za preverujúcimi mechanizmami, napr. schránky hotmail alebo yahoo, zaheslované odkazy, atď. K zobrazeniu obrázku použite buď BBCode [img] tag alebo príslušné HTML (ak je povolené).
Návrat hore
Čo sú to oznámenia ?
Oznámenia často prinášajú dôležité informácie a mali by ste ich čítať čo najskôr. Oznámenia sa objavujú na hornej časti každej stránky fóra, kde sú uvedené. Tu môžete či nemôžete prispievať oznámeniami. To záleží na dostupných povoleniach, ktoré sú nastavené administrátorom.
Návrat hore
Čo sú to prilepené témy ?
Prilepené témy sa objavujú dole a len na prvej stránke. Sú často veľmi dôležité, takže si ich prčítajte tam kde sú. Rovnako ako pri oznámeniach rozhoduje administrátor, ktoré povolenia sú potrebné k prilepeniu takýchto tém v každom fóre.
Návrat hore
Čo sú to uzamknuté témy ?
Uzamknuté témy sú nastavené moderátorom alebo administrátorom. Nemôžete odpovedať na uzamknuté témy a každá taká anketa je automaticky ukončená. Témy môžu byť uzavreté z rôznych dôvodov.
Návrat hore

Užívateľské úrovne a skupiny
Kto sú to administrátori ?
Administrátori sú ľudia poverení nejvyššou kontrolou nad celým fórom. Títo ľudia môžu kontrolovať celý chod boardu vrátane povoľovaní, zakazovaní užívateľov, vytvárenie užívateľských skupín alebo moderátorov, atď. Majú tiež všetky oprávnenia moderátorov v celom fóre.
Návrat hore
Kto sú to moderátori ?
Moderátori sú jednotlivci (alebo skupiny jednotlivcov), ktorých práca je starať se o chod boardov každý deň. Majú právo upravovať alebo mazať príspevky, zamykať/odomykať, presúvať, mazať a rozdeľovať témy, ktoré spravujú. Dá sa povedať, že moderátori sú od toho, aby ľudia neprispievali mimo témy alebo nepridávali otravný materiál.
Návrat hore
Čo sú to užívateťské skupiny ?
Užívateľské skupiny sú cestou, ktorou administrátori môžu zoskupovať užívateľov. Každý užívateľ môže patriť do niekoľkých skupín (to záleží aj na ostatných boardoch) a každej skupine môže byť pripísaný individuálny prístup. To umožňuje administrátorom ľahšie nastaviť niekoľko užívateľov ako moderátorov fóra, alebo im dať prístup na privátne fórum, atď.
Návrat hore
Ako sa môžem zapojiť do užívateľskej skupiny?
Pripojiť sa do užívateľskej skupiny stačí kliknúť na odkaz užívateľskej skupiny na titulku stránky (záleží na vzhľade), a potom môžete vidieť všetky skupiny. Nie všetky skupiny majú otvorený prístup, niektoré sú uzavreté a niektoré majú utajené členstvo. Pokiaľ je board otvorený, môžete požiadať o zaradenie kliknutím na príslušné tlačítko. Moderátor užívateľskej skupiny musí Vašu žiadosť schváliť, a môže sa Vás opýtať na dôvody, prečo chcete do skupiny vstúpiť. Prosím, nenadávajte moderátorovi, pokiaľ Vašej žiadosti nevyhovie. Má svoj dôvod.
Návrat hore
Ako sa stanem moderátorom užívateľskej skupiny?
Užívateľské skupiny sú pôvodne vytvorené administrátorom a môžu tiež ustanoviť moderátora. Ak máte záujem vytvoriť užívateľskú skupinu, potom ako prvného kontaktujte administrátora súkromnou správou.
Návrat hore

Súkromné správy
Nemôžem posielať súkromné správy!
Existujú 3 dôvody pre toto; nie ste zaregistrovaní alebo nie ste prihlásený, administrátor znemožnil posielanie súkromných správ pre celý board alebo to administrátor zakázal Vám. Pokiaľ toto je ten dôvod, spýtajte sa administrátora, prečo tomu tak je.
Návrat hore
Dostávam nechcené súkromné správy!
Plánujeme pridanie zoznamu ignorovaných v systéme pre zasielanie privátnych správ. Pokiaľ dostáváte takéto správy, kontaktujte svojho administrátora, ktorý má tú moc takému užívateľovi posielanie správ zakázať.
Návrat hore
Dostal som spamový a otravný E-mail od niekoho z fóra!
To je nám ľúto. Príspevkové formuláre obsahujú obranné mechanizmy, ktorými sa snažíme vystopovať takéhoto užívateľa. Mali by ste napísať administrátorovi a zaslať mu plnú kópiu E-mailu, ktorý ste obdržali, čo je veľmi dôležité (kvôli hlavičke, ktorá potrebné informácie obsahuje). Oni potom môžu konať.
Návrat hore

Záležitosti okolo phpBB 2
Kto napísal tento program?
Tento software (v jeho nemodifikovanej forme) je vytvorený, zverejnený a chránený autorskými právami phpBB Group. Je dostupný pod the GNU General Public Licence a môže byť voľne distribuovaný, kliknite pre viac detailov
Návrat hore
Prečo nie je k dispozícii funkcia X ?
Tento software bol napísaný a licencovaný cez phpBB Group. Ak máte dojem, že je potrebné pridať nejakú funkciu, navštívte stránku phpbb.com a overte si, čo phpBB Group povie. Prosím, nevkládajte tieto požiadavky na fóre phpbb.com, the Group používa sourceforge ku skúšaniu nových volieb. Prosím, prečítajte si fóra a overte si, či už sa niečo také nezkúšalo a riaďte sa príslušnými inštrukciami.
Návrat hore
Koho mám kontaktovať ohľadom otravných E-mailov alebo právnych záležitostí boardu?
Mali by ste kontaktovať administrátora tohoto fóra. Keď ho nemôžete nájsť, skúste najskôr kontaktovať moderátora fóra a opýtajte sa na kontakt. Pokiaľ sa nič nedeje, kontaktujte majiteľa domény (skúste vyhľadaľ na "whois") alebo, pokiaľ táto služba beží na freeserveri (napr. yahoo, free.fr, f2s.com, atď.), management alebo oddelenie sťažností takéhoto prevádzkovateľa. Berte na vedomie, že phpBB Group nemá vôbec žiadnu moc a nemôže nijako ovplyvniť ako, kto a kde spravuje board. Je teda absolutne bezpredmetné kontaktovať phpBB Group v akejkoľvek právnej záležitosti (nactiutrhanie, ohováranie, atď.) nepriamo spojenej s phpbb.com alebo so samotným software phpBB. Pokiaľ zašlete E-mail phpBB Group o použití softwaru treťou stranou neočakávajte žiadnu odpoveď.
Návrat hore

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina

Prejdi na:  


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
     
 
© Denis Pongrácz         © Jozef Žiak          ISSN 1336-9040
Stránka je optimalizovaná na rozlíšenie 1024x768
www.slachta.com   2005-2012